قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۵۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۲۳۰ هزار زائر اربعین از خدمات درمانی استفاده کردند

استان ها خوزستان آبادان معاون کل وزارت بهداشت گفت: از ابتدای شروع راهپیمایی اربعین تاکنون ۲۳۰ هزار زائر به مراکز درمانی در مرزهای چهارگانه مراجعه کردند و از خدمات درمانی بهره مند…

۲۳۰ هزار زائر اربعین از خدمات درمانی استفاده کردند

ایرج حریرچی پنجشنبه با حضور در قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز شلمچه با بیان اینکه رسیدگی به زائران بیمار در داخل کشور بر عهده دانشگاه های علوم پزشکی و در خارج  از کشور جمعیت هلال احمر است افزود: با توافقی که وزارت بهداشت با دولت عراق داشت، کلیه زائران بیمار اعم از درمان سرپایی و نیازمند به بستری، به طور رایگان توسط هلال احر درمان می شوند.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به ثبت ۲ هزار و ۸۰۰ مورد بستری در درمانگاه های مستقر در ایران و عراق گفت: با تمهیدات اتخاذ شده، روند انتقال بیماران به داخل کشور و انتقال به بیمارستانها در زمان اندکی انجام می شود.

حریرچی تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده، مجروحان اکثرا به شهرهای خود منتقل می شوند، البته در اربعین امسال تعداد کمتری از بیماران و حادثه دیدگان مصدوم حوادث در خاک عراق به کشور انتقال داده شده و توسط هلال احمر در کشور همسایه به صورت رایگان درمان شدند.

وی با تاکید بر این موضوع که زائران بیمار در کشور عراق از پرداخت هرگونه وجه معاف هستند، یادآور شد: با وجود افزایش چشمگیر تعداد زائران در اربعین امسال، روند رسیدگی به بیماران و انتقال آنها به مراکز درمانی تسهیل شده است.

حریرچی به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران خارجی در مرز شلمچه نیز اشاره کرد و افزود: تمامی اتباع خارجی از مرز شلمچه تردد دارند و این مرز در رصد پرسنل وزارت بهداشت است البته تا کنون موردی مبنی بر وجود بیماری در این پایانه مرزی گزارش نشده است،  در سایر مرزها بیماری ها کنترل شده و جای نگرانی نیست.

معاون وزیر بهداشت گفت: سرماخوردگی و آنفلوآنزای فصلی عمده بیماری شایع بین زائران اربعین حسینی بوده است.

وی در ارزیابی وضعیت بهداشتی مرزها، اظهار داشت: در چنین وضعیت پر تراکمی باید شرایط را با  محیط وفق داد،  نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی در زمنه بهداشت محیط در مرزها حاصل شده و روند مطلوب است.

حریرچی گفت: ۱۱ فروند بالگرد ، هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس و ۱۲ اتوبوس آمبولانس از سوی وزارت بهداشت در همایش اربعین خدمت رسانی می کنند.

از ابتدای ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار زائر از مرزهای چهار گانه کشور راهی عتبات عالیات شدند.

تاکنون ۲ میلیون زائر به کشور بازگشته اند و روند بازگشت زائران به کشور شتاب گرفته است.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha