قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۵۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهر گزارش می دهد:

زائران مسیر نجف - کربلا: اربعین طلائیه ای برای جهان اسلام

کربلا - زائران مسیر نجف - کربلا اربعین را فرصتی طلایی برای نمایش عظمت جهان اسلام و حب الحسین (ع) را پیونده دهنده قلب های مسلمانان می دانند.

زائران مسیر نجف - کربلا: اربعین طلائیه ای برای جهان اسلام

– گروه استان ها- صدیقه قربان نیا: از اقوام و ملیت های مختلفی گام در این مسیر عاشقی نهاده اند و همه آنها را حب الحسین در این راه جمع کرده است.

زائران کشورهای مختلف اسلامی از ایران گرفته تا بحرین و پاکستان، همه و همه با گویش ها و لهجه های مختلف، با فرهنگ و سنن مختلف، برای لبیک با حسین مسافر کربلا شده اند تا به دریای وحدت مسلمین در مسیر اربعین پیوند خورند.

 یوسف عبداله زاده جوان طلبه ای که اهل تهران است و در مسیر پیاده روی نجف – کربلا پیمایش مسیر می کند به می گوید: اربعین فرصتی برای نزدیک تر شدن قلوب مردم و مسلمانان است و بدون هیچ گونه تبلیغ میلیون ها انسان با اعتقادات مختلف را گردهم جمع می کند.

وی ادامه می دهد: دشمنان اسلام، کفار و منافقین برای رسیدن به خواسته های شوم خویش دست به هر کاری می زنند تا به اسلام اسلام ضربه وارد کنند اما غافل از آن هستند که حتی اربعین فرصت طلایی برای ترویج فرهنگ و تقویت روابط فرهنگی و دینی با جهان اسلام در سراسر دنیا شده است.

این زائر ایرانی اضافه می کند: دشمنان اسلام با نفاق و تبلیغات سوء نسبت به اسلام به دنبال آن هستند که جلوی تبلیغ اسلامی و اربعین حسینی را بگیرند اما عاجر مانده اند.

دشمنان اسلام با نفاق و تبلیغات سوء نسبت به اسلام به دنبال آن هستند که جلوی تبلیغ اسلامی و اربعین حسینی را بگیرند اما عاجر مانده اند

الهام کریمی دیگر زائر ایرانی اهل قم که در مسیر پیاده روی اربعین حضور دارد می گوید: استعمار گران و کسانی که به دنبال منافع خود در خاورمیانه هستند می خواهند با تبلیغ سوء منافع شان برای چپاول به خطر نیافتد تا بتوانند به صورت رایگان با وابسته کردن کشورهای خاورمیانه آنان را چپاول کنند.

وی ادامه می دهد:اتحاد و همبستگی در اربعین حسینی باعث می شود تا سیاستمداران نظام سلطه پایه های حکومتشان متزلزل شود و این بزرگترین خطر برایشان به شمار می رود.

وی با اشاره به شعار حب الحسین یجمعنا می گویند: تمام افراد آمده اند که قلوب خویش را برای ظهور حضرت امام عصر (عج) آماده سازند و دوستداران اهل بیت نباید هیچ گاه به شایعه پراکنی دشمنان توجه داشته باشند.

بنین دختر ۱۲ ساله عراقی اهل نجف که حب الحسین و حب الرضا (ع) را بر سینه دارد با لهجه شیرین عربی اش می گوید: عاشق ایرانی ها هستیم که با اخوت و برادری در پی اتحاد و همبستگی بین کشور هستند تا مقابل استکبار ایستادگی کنند و از کفر بیزاریم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha