قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۴۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مضرات مصرف زیاد چربی ها

مصرف زیاد چربی ها خطر ابتلا به سرطان سینه و سرطان پروستات را افزایش می دهند؛ در سطح جهان نیز سرطان پستان شایع ترین علت مرگ و میر در اثر سرطان است.

مضرات مصرف زیاد چربی ها

در بین انواع چربی، چربی های اشباع بیشترین ارتباط را با ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی_عروقی دارند. مطالعات نشان می دهد کاهش چربی دریافتی منجر به کاهش سطح پیش سازهای هورمون های سرطان زا به میزان ۷.۴درصد در زنان قبل از یائسگی و ۲۳ درصد در زنان پس از سن یائسگی می شود.

دریافت چربی های اشباع از طریق تاثیر بر ترشح استروژن باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان می شود. در زنانی که دریافت چربی بالایی دارند، مبزان ابتلا به سرطان سینه ۱۳ درصد افزایش می یابد.

از جمله شایع ترین سرطان ها در کشور ما سرطان های پروستات و پستان است که ارتباط آن با مصرف زیاد چربی و روغن نشان داده شده است.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، مصرف زیاد مواد غذایی پرچرب، بخصوص چربی های حیوانی مانند گوشت، تخم مرغ، شیر و لبنیات پرچرب در بزرگ شدن پروستات موثر است و خطر بروز سرطان پروستات را افزایش می دهد.

با مصرف منابع غنی از امگا۳ مانند مصرف دو یا سه وعده ماهی تازه در هفته می توان از ابتلا به سرطان پیشگیری کرد. همچنین رژیم غذایی حاوی میوه و سبزی فراوان بویژه منابع غنی از «لیکوپن» مانند گوجه فرنگی که خطر بزرگ شدن و سرطان پروستات را کاهش می دهند، برای بدن بسیار مفید است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha