قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۴۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی در مشهد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی برای اولین بار در مشهد برگزار می شود.

برگزاری نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی در مشهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جعفر مروارید در جلسه کارگروه استانی هماهنگی، حمایت و توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی که در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد،گفت: نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی، در واقع مدلی از نمایشگاه است که به جای فروش محصولات ایجاد شده، در بردارنده میزهای گفت و گوی تجاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه این نمایشگاه قرار است برای اولین بار در خراسان رضوی برپا شود، اظهار کرد: در گذشته نیز این سبک از نمایشگاه در استان قم با محوریت ایجاد نرم افزار اسلامی و نقش آن در مدل زندگی برگزار شده است.

وی با اشاره به وجود برنامه جامع «مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی» و تاکید بر رونق تولید، متذکر شد: باید فضای کسب و کارها رونق پیدا کند و  در این راستا، در فضای مجازی نیز برنامه های رونق تولید با این گفت وگوها یک گام بزرگ به جلو می رود.

مروارید با تاکید بر این که مشهد در تولید خبر، تاثیرگذاری و تبلیغات در رتبه های برتر کشوری است، بیان کرد: محور نمایشگاه سال جاری در مشهد، خبر، اطلاع رسانی و تبلیغات خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می خواهد، رابطی بین ایده پردازان و معین های اقتصادی در بستر پیشرفت کشور باشد.

وی از سایر نمایندگان خواست تا سایر پیشنهادات خود پیرامون برگزاری و اجرای هر چه سریعتر اهداف کارگروه و نمایشگاه را به دبیر انجمن اعلام نمایند تا در نشست بعدی بتوان نتیجه گیری نهایی را انجام داد.

باید با نشر اخبار جعلی، به شدت مقابله کنیم

در ادامه این جلسه، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی نیز گفت: فضای مجازی می تواند در حوزه های مختلف دنیای امروز اثرگذار باشد. ما باید با ایجاد کارگروه های موثر، از ساختارهای موازی و کارهای مشابه جلوگیری کنیم.

حمید موسوی اظهار کرد: این کارگروه می تواند مرجعیتی باشد تا در تمام حوزه های فضای مجازی، در سطح استان مدیریت واحدی را پیاده کند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه دشمن از فضای مجازی بسیار استفاده می کند، گاهی حتی واقعیت را تحریف و معکوس می کند، ما باید با تشکیل این کارگروه های مرجع، بتوانیم شرایط را بهتر مدیریت کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: ما در استان ظرفیت های بسیار بالایی داریم که باید مدیریت واحدی در خصوص آنها صورت گیرد و با نشر اخبار جعلی، به شدت مقابله کنیم.

در این جلسه در خصوص برگزاری نمایشگاه توسعه کسب و کارهای فرهنگی در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی مربوطه، مقرر شد تا در یک فراخوان، ایده پردازان و سرمایه گذاران استان مشخص شده و در این حوزه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی پیوند دهنده این دو قطب با هم باشد.

انتهای پیام/ 70061

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha