قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۳۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حال و هوای دخترانی که عاشق فقه و فلسفه اند

دختران جوانی که تابستانشان را با انبوهِ استرس و دل نگرانیِ قبولی در آزمون و مصاحبه حوزه علمیه پشت سر گذاشته اند در روزهای آغازین سال تحصیلی جدید از حال و هوایشان می گویند.

حال و هوای دخترانی که عاشق فقه و فلسفه اند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرج، دخترِ طلبه دستم را می گیرد، دوست داشتنی ترین ساختمان زندگی اش را نشانم می دهد و می گوید: احتمالا این ساختمان برای شما حسی را در شما ایجاد نمی کند و مفهوم خاصی هم برایتان ندارد اما برای من قابلیت این را دارد که یک ساعت خیره ام کند، دستانم را بگیرد و از پله های خاطرات بالا ببرد و مغناطیس وار مرا به زیر سایه درختان حیاط پُشتی بکشاند.

ساختمان موردعلاقه دختر طلبه یک بنای معمولی نیست، همانگونه که دو کوهه یک مکان عادی نبود. این بنا پادگان آموزشی پاسداران دین است که با شور و هیجان آمده اند تا سال تحصیلی و طلبگی را طی کنند.

مدرسه علمیه معصومیه در کرج، دل پر رازی دارد که داستان زندگی همه دخترانش را می داند. حیف، دوربین من قادر نیست عکس بگیرد وگرنه حداقل باید بال ملائک را در کف حیاط نشان می داد که برای اهل علم گسترانیده می شود.

دختران جوانی که تابستانشان را با انبوه استرس و دل نگرانیِ قبولی در آزمون و مصاحبه حوزه علمیه پشت سر گذاشته اند در روزهای آغازین سال تحصیلی جدید و طلبگی از حال و هوایشان می گویند: در این مرکز باید پنج سال جوانی را با عشق به تحصیل در سطح دو بگذرانند.

معماری زیبای ساختمان با دیوارهای سفید و پنجره های محرابی که لبریز شده از قال الصادق و قال الباقر شوق آنان را برای حضور در کلاس درس دو چندان کرده و قرار است اصول و فقه و فلسفه را از بَر شوند، درد تاریخ اسلام را در سینه بپرورانند، مدافع حقوق زن در اسلام شوند و تفسیر وحی در گوش هایشان زمزمه شود.

من و دختر طلبه به بیرون ساختمان می آییم. وی به ساختمان بااقتدار و کهنسال نگاه می کند و می گوید: استاد بنّا آجر به آجر ساختمان را با زیارت عاشورا و روضه چیده است. نگاهم به نگاهش و بعد به ساختمان گره می خورد. یقین دارم این ساختمان مانند دو کوهه از گواهان روز محشر و پادگان یاران حضرت مهدی (عج) است.

انتهای پیام/س

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha