قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۳۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش:

انداختن بار یادگیری دانش آموز بر خانواده ها بی عدالتی است

گرمسار- معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه خانواده ها سطح سوادی یکسانی ندارند، گفت: بر این اساس انداختن بار یادگیری دانش آموز بر خانواده ها بی عدالتی است.

انداختن بار یادگیری دانش آموز بر خانواده ها بی عدالتی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضوان حکیم زاده ظهر چهارشنبه در همایش پیوند اولیا و مربیان کشور به میزبانی تالار آفتاب دانشگاه آزاد گرمسار ضمن بیان اینکه هفته پیوند اولیا و مربیان فرصت خوبی که پیوند، هم افزایی و همکاری بیشتری بین اولیا و مربیان مدرسه ایجاد شود، ابراز داشت: باید حواسمان به این نکته باشد که هر یک از اعضای این مجموعه دارای وظایفی هستند و مشارکت زمانی معنادار خواهد بود که نقش ها به درستی ایفا شود و جای یکدیگر قرار نگیرند.

وی افزود: والدین کودکان را برای مدرسه رفتن آماده می کنند اما انتظار می رود حمایت و پاسداشت حریم کودکان را نیز رعایت کرده و به جای مدرسه تصمیم نگیرند زیرا مدرسه راهبری تربیتی دانش آموزان را عهده دار است و لذا خانواده باید همراهی لازم را داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه یکی از مهم ترین مسئولیت مدرسه یادگیری دانش آموزان است، ابراز داشت: به خاطر رویه های غلط با مشاهده ضعف ها ابتدا خانواده را نشانه رفتیم در کشورهای پیشرفته یکی از دلایلی که مشق شب به خانه نمی دهند این است که خانواده ها سطح یکسانی ندارند لذا این نکته را باید پذیرفت و بار آموزش را نباید بر دوش خانواده انداخت.

حکیم زاده بابیان اینکه انداختن بار یادگیری دانش آموز بر دوش خانواده بی عدالتی است، تصریح کرد: مسئولیت درس دادن و یادگیری به عهده مدرسه است لذا از والدین نباید انتظار داشت که ضعف های درسی و یادگیری بچه ها را جبران کنند.

وی افزود: مدرسه باید التزام به مشارکت واقعی به اولیا داشته باشند به این معنا که مدارس اولیا را صرفاً برای امور عمرانی و رفاهی مدرسه نخواهند خانواده شرکای تربیتی مدرسه هستند نظرات آن ها ارزشمند و باید در مدرسه اخذ شود

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه نباید نقش کودکان نادیده گرفته شود، ابراز داشت: اولین مسئولیت خانواده و مدرسه شنیدن صدای کودکان است و نباید آن ها را نادیده گرفت کافی است اجازه دهیم آن ها نیز صحبت کنند.

حکیم زاده اضافه کرد: یکی از حقوق اصلی کودکان زندگی کردن است و به این معنا که هر فردی در جای خود قرار گیرد لذا رقابت ها و استفاده از کتاب های کمک درسی را برای کودکان ممنوع شد زیرا حاضر نیستیم تربیت دانش آموزان را با سودجویی مؤسسات گره بزنیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha