قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۳۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولید و راه اندازی اپلیکیشن «کارآمد» در کردستان/پوشش 170 رسته شغلی در اپلیکیشن کارآمد

اپلیکیشن «کارآمد» بعنوان بازار آنلاین خدمات، توسط جمعی از جوانان کردستان طراحی و تولید شده و هدف اصلی آن پیدا کردن متخصص بصورت آنلاین است.

تولید و راه اندازی اپلیکیشن «کارآمد» در کردستان/پوشش 170 رسته شغلی در اپلیکیشن کارآمد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زاهد منصوری مدیرعامل شرکت آوااندیش روژ زاگرس در سنندج اظهار داشت: این شرکت که در حوزه آی تی، طراحی سایت و تولید اپلیکیشن موبایل فعالیت می کند از دو سال پیش عضو پارک علم و فناوری استان کردستان شده است.

وی افزود: در آوا اندیش روژ زاگرس 5 نفر بصورت مستقیم و 4 نفر بصورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

منصوری ادامه داد: در این شرکت دو اپلیکیشن با عنوان «کارآمد» و «سامانه جامع ناشنوایان» طراحی و تولید کردیم.

وی تصریح کرد: اپلیکیشن کارآمد برنامه ای برای یافتن متخصصان و استادکاران در حوزه های مختلف است در واقع این نرم افزار ارتباط شما و سرویس کاران را برقرار می کند که بتوانید با انتخابی آگاهانه، خدمت مورد نظرتان را به سادگی و با قیمتی به صرفه، دریافت کنید.

«کارآمد» بازار آنلاین خدمات

منصوری با بیان اینکه کارآمد بازار آنلاین خدمات است، گفت: مشتریان با سفارش آنلاین خدمات و دسترسی سریع به متخصصان، تجربه ای متفاوت از دریافت صدها خدمت در منزل و محل کار خواهند داشت در واقع مشتریان بصورت آنلاین درخواست خدمت موردنظر خود را  می دهند و براساس ساعت و مکانی که در ایپلیکیشن درخواست شده استادکار موردنظر در محل حضور پیدا می کند.

وی یادآور شد: این نرم افزار فصل پاییز در سنندج شروع به کار می کند و هدف اصلی آن پیدا کردن متخصص بصورت آنلاین است.

پوشش 170 رسته شغلی در اپلیکیشن کارآمد

مدیرعامل شرکت آوااندیش روژ زاگرس عنوان کرد: نرم افزار کارآمد اکثر شغل ها را پوشش می دهد و در حال حاضر 170 رسته شغل در آن وجود دارد که البته امکان افزایش این تعداد شغل هم وجود دارد.

وی ادامه داد: به همراه 6 نفر از دوستانم حدود 15 ماه روی طراحی و تولید نر م افزار کار کردیم و در حال حاضر نمونه مشابه این نرم افزار در تهران تولید و راه اندازی شده است اما ما امکانات بیشتر و جدیدتری به آن اضافه کردیم.

منصوری تصریح کرد: محصول بعدی ما سامانه جامع ناشنوایان است که بزودی این محصول هم وارد بازار می شود، در این سامانه فیلم، سریال و کتاب داستان به زبان اشاره ناشنوایان ترجمه و در اختیار آنها قرار می گیرد.

تبدیل زبان اشاره به صوت و برعکس

وی گفت: یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار ناشنوایان این است که قرار است بصورت آنلاین صوت را به زبان اشاره و زبان اشاره را به صوت تبدیل کنیم، یعنی دوربین را مقابل ناشنوایان قرار می دهیم بعد از حرکات اشاره آنها، مفاهیم را به صوت تبدیل می کنیم که افرادی که در کنار ناشنوایان هستند متوجه منظور آنها شوند البته این بخش پایانی پروژه است و در حال کار کردن روی آن هستیم.

راه اندازی کارآمد در اقلیم کردستان عراق

منصوری گفت: برنامه آینده ما این است که این دو محصول خود را وارد بازار کنیم و در ادامه آنها را توسعه و ارتقا دهیم البته برنامه داریم در کردستان عراق نرم افزار کارآمد را نیز راه اندازی کنیم و همچنین در آینده ای نزدیک چند گیم مخصوص ناشنوایان نیز طراحی و تولید کنیم.

دانشجویان در دانشگاه ها چیزی یاد نمی گیرند

مدیرعامل شرکت آوااندیش روژ زاگرس به مشکلات حوزه آی تی در کردستان اشاره کرد و گفت: در شهر سنندج نیروی متخصص کامپیوتر و آی تی به سختی گیر می آید، هرچند فارغ التحصیل زیادی در این حوزه داریم اما متاسفانه دانشجویان ما در دانشگاه ها چیز هایی یاد می گیرند که به درد بازار کار نمی خورد و سرفصل ها کاربردی نیست یعنی فارغ التحصیل ما تا وارد بازار کار نشود و چندین سال دوره نبیند نمی تواند کاری انجام دهد.

عدم همخوانی سرفصل دروس دانشگاه با بازار کار

وی افزود: با توجه به اینکه خودم مدرس دانشگاه هستم مجبور هستم تعدادی از دانشجویان را به شرکتم بیاورم بعد از مدت طولانی آموزش تازه می توانند کارهای ابتدایی انجام دهند دلیل اصلی این امر هم این است که سرفصل دروس دانشگاه ها با بازار کار همخوانی ندارد.

انتهای پیام/2330/83

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha