قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۳۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رمالی که خود طعمه کلاهبرداران شد

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: رمالی که با ادعای غیب گویی و طلسم و دعا از دیگران کلاهبرداری می کرد، این بار خود طعمه کلاهبرداران شد.

رمالی که خود طعمه کلاهبرداران شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری میزان: مجید فرهمند زاده رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: رمالی که با ادعای غیب گویی و طلسم و دعا از دیگران کلاهبرداری می کرد، این بار خود طعمه کلاهبرداران شد.

وی در این رابطه افزود: در پی وصول گزارشی به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد، مبنی بر کلاهبرداری از فردی که دارای پرونده قضایی و محکومیت بوده است، موضوع در دستور کار قرار گرفت و پیگیری ها برای دستگیری متهمان آغاز شد.

فرهمند زاده اظهار داشت: فردی به دلیل کلاهبرداری از طریق رمالی به تحمل چهار سال حبس محکوم شده بود، ولی به جای تن دادن به قانون، به شخصی که مدعی شده با اعمال نفوذ در دستگاه قضایی او را از محبوس شدن نجات می دهد، اعتماد می کند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: این دو نفر در گاوداری رمال در اطراف یزد قرار می گذارند و توافق می کنند که به واسطه آشنایی که این فرد در دادگستری دارد و در ازای پرداخت صد میلیون تومان، حکم حبس را ملغی نمایند. رمال نیز موافقت می کند و با پرداخت شصت میلیون تومان به این فرد به عنوان قسط اول در انتظار عدم اجرای محکومیت خود می ماند.

وی یادآور شد: پس از گذشت چند روز دوباره آن فرد با رمال تماس می گیرد و تقاضای شصت میلیون دیگر می کند. در نهایت به لحاظ عدم به نتیجه رسیدن پرونده این محکوم را بر آن می دارد که دست به دامان قوه قضاییه شود و دادگستری استان یزد را در جریان موضوع بگذارد.

فرهمندزاده تصریح کرد: در نهایت وقتی که این رمال با کلاهبرداران در گاوداری خود برای پرداخت شصت میلیون دیگر قرار می گذارد، مأموران وارد کار شده و این دو فرد کارچاق کن قبل از دریافت وجه دوم دستگیر می شوند و پرونده در جریان رسیدگی قرار می گیرد.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد اظهار داشت: در این پرونده اول ثابت می شود هیچ رمالی قدرت گره گشایی از کار مردم را ندارد که اگر داشت در این پرونده، رمال اول مشکل خود را حل می کرد و دوم اینکه هیچ راهی به جز تمسک به قانون و تمکین از مقررات وجود ندارد و یاری گرفتن از کارچاق کن ها جز از دست دادن وقت، پول و سرمایه، هیچ گره دیگری را باز نمی کند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha