قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۳۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استقرار 45 واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک های صنعتی استان قزوین

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین از استقرار و فعالیت 45 واحد تولیدی دانش بنیان در شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد.

استقرار 45 واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک های صنعتی استان قزوین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قزوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین، حمیدرضا خانپور در حاشیه حضور  سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در شهرک صنعتی کاسپین اظهار کرد: در حال حاضر 45 واحد صنعتی و تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرکها و نواحی صنعتی استان شناسایی شده که از این تعداد 25 واحد به عنوان شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده و مابقی در مرحله ثبت نهایی قرار دارند.

وی تصریح کرد: بیشترین شرکتهای دانش بنیان در شهرک های صنعتی کاسپین و لیا مستقر هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در ادامه یادآور شد: در سفر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان و بازدید از چند شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قول مساعدت جهت تسریع در بررسی پرونده 19 شرکت مستعد دانش بنیان را صادر کرده تا به ثبت برسد.

وی اضافه کرد: همچنین معاون عملی و فناوری رئیس جمهور از پیگیری جدی موضوع معافیت مالیاتی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی کاسپین در خصوص فاصله هوایی به زمینی در آیین نامه اجرایی قانون رفع موانع تولید خبر داد.

خانپور ادامه داد: شرکتهای دانش بنیان متقاضی زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی می توانند از امکان پرداخت بخش نقدی بمیزان ده درصد و یا ده درصد بخشودگی نرخ حقوق انتفاع برخوردار شوند؛ این در حالی است که امکان تقسیط بخش غیر نقدی آنها تا 48 ماه فراهم گردیده است.

وی با اشاره به مشوقها و برنامه‎های حمایتی برای شرکتهای دانش بنیان گفت: دریافت تسهیلات و معافیت مالیاتی، معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ارائه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان  جهت تبدیل ایده به محصول و اشتغال دانش آموختگان برتر فناور ، حمایت از صادرات محصولات شرکتهای دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی جهت حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی و برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی بصورت رایگان از جمله برنامه های حمایتی از این شرکتها است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری واحدهای تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی استان یک هزار و600 میلیارد ریال است که زمینه اشتغال  دو هزار و 115 نفر را فراهم نموده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این واحدهای تولیدی در زمینه محصولات تولیدی مواد دارویی، ماشین آلات بسته بندی غذایی، مواد شیمیایی و رزینی، موتور و دوچرخه، سیل و یاتاقان، مقره سیلیکونی، تجهیزات آزمایشگاهی، مواد زیستی کشاورزی، زئولایت، کپسول آتش نشانی، نساجی و پوشاک، سیستم های روشنایی، فرآورده های  دارویی و آرایشی و بهداشتی، قطعات یدکی خودرو، فیلترهای صنعتی، فرآورده‎های و بسته بندی کشمش و خرما، ، تولید کننده فرو مولبیدن و نمکهای رنیوم فعالیت دارند.

انتهای پیام/

 

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha