قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۳۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس اتحادیه طلافروشان اهواز مطرح کرد:

تغییر شیوه دریافت مالیات، پیشنهادی برای رونق بازار طلا

رییس اتحادیه طلافروشان اهواز با بیان اینکه تغییر در شیوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده طلا می تواند باعث رونق بازار فروش این محصول شود، گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کل قیمت طلای نو باعث شده مشتریان دیگر به دنبال خرید طلای دست دوم باشند زیرا مالیاتی که از طلای نو دریافت می شود، هزینه کرد مشتری را بالا می برد.

تغییر شیوه دریافت مالیات، پیشنهادی برای رونق بازار طلا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عبدالرحمان ذهبی با اشاره به بحث دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خریداران طلای نو، اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده ای که از خریدار طلای نو دریافت می شود مساله ای است که رغبت را برای خرید طلا میان مردم کاهش داده است.

وی افزود: اگر این مالیات بر ارزش افزوده تنها از دستمزد طلا (اجرت) دریافت شود، قطعا شرایط بازار در بحث معاملات و فروش طلای نو بهبود پیدا خواهد کرد. این مساله قرار است در مجلس پیگیری شود و نتایج آن پس از تصویب قطعا به اطلاع مردم خواهد رسید.

رییس اتحادیه طلافروشان اهواز تصریح کرد: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کل قیمت طلای نو باعث شده مشتریان دیگر به دنبال خرید طلای دست دوم باشند زیرا مالیاتی که از طلای نو دریافت می شود، هزینه کرد مشتری را بالا می برد و از این رو تمایلی به خرید طلای نو ندارند.

ذهبی عنوان کرد: چند سال است که به دنبال حذف دریافت مالیات بر ارزش افزوده از طلای نو هستیم تا این مالیات ۹ درصدی که از کل قیمت طلا محاسبه و از خریدار دریافت می شود، تنها از دستمزد طلا محاسبه و از خریدار دریافت شود.

وی بیان کرد: امیدواریم شرایطی فراهم شود که با این تغییر شیوه دریافت مالیات بر ارزش افزوده از طلای نو، شاهد رونق در بازار فروش طلا باشیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha