قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعطای ۵.۸ میلیارد دلار وام ارزی از طریق ۱۵ بانک

برای امسال قراردادی ۵.۸ میلیارد دلاری با ۱۵ بانک برای اعطای تسیهلات ارزی از محل منابع صندوق توسعه ملی منعقد و در دستور کار قرار گرفته است.

اعطای ۵.۸ میلیارد دلار وام ارزی از طریق ۱۵ بانک

براساس اساسنامه صندوق توسعه ملی باید اعطای کلیه تسهیلات آن صرفا از طریق عاملیت بانک های دولتی و غیردولتی باشد. بر این اساس در ابتدای سال ۱۳۹۸، ۱۵ فقره قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات ارزی با مجموعی به مبلغ پنج میلیارد و ۸۲۰ میلیون دلار تنظیم و جهت امضاء و اجرایی شدن به بانک های عامل ارسال شده است.

عملکرد صندوق توسعه ملی نشان می دهد که در سه ماهه ابتدایی سال جاری در مجموع ۱۱ فقره از قراردادهای امضاء شده با بانک ها به مبلغ چهار میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار اجرایی و ابلاغ شده است.

در بین ۱۱ بانکی که در سه ماهه ابتدایی امسال قراردادهای آنها ابلاغ و اجرایی شده بانک سپه با یک میلیارد دلار، پاسارگاد و ملت هر کدام  ۷۰۰ میلیون دلار و بانک های ملی و پارسیان هر یک  با ۵۰۰ میلیون دلار بیشترین سهم را داشته اند.

 سالانه و طبق تکلیف قانون درصدی از منابع ارزی ناشی از فروش نفت و فرآورده های آن وارد صندوق توسعه ملی می شود تا ضمن ایجاد ذخیره ای برای نسل های آینده، از منابع آن برای اعطای تسهیلات ارزی و در حجمی محدودتر تسهیلات ریالی استفاده شود و کمکی به توسعه کشور باشد.

وضعیت قراردادهای عاملیت با بانک ها در سه ماه اول امسال

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha