قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

به همت بخش خدمات شهری شهرداری ابرکوه، پویش مردمی «شهر یار» در سه شنبه های هر هفته با حضور دوستداران محیط زیست و اقشار مختلف مردم کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «سید علیرضا رسولی» از راه اندازی پویش مردمی «شهر یار» در سه شنبه هر هفته در راستای پاک سازی، بهسازی و نظافت بافت تاریخی شهر ابرکوه خبر داد و گفت: این پویش به منظور مشارکت دادن مردم و سازمان های مردم نهاد در امور شهری، استارت زده شد.

وی ابراز کرد: یکی از مؤلفه های اصلی در توسعه یافتگی شهرها توجه به زیبایی و بهبود سیمای بصری شهرها و مناطق گردشگری است که با آغاز به کار پویش مذکور، هر هفته یکی از مسیرهای گردشگری، معابر بافت تاریخی یا حریم جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی با همراهی مردم، از وجود انواع زباله پاک سازی می شود.

وی ادامه داد: هدف شهرداری از راه اندازی این پویش، تنها جمع آوری و نظافت کوچه ها و معابر نیست بلکه تلاش دارد در یک حرکت فرهنگی، تلنگری را در موضوع پاکیزه نگه داشتن شهر و جمع آوری زباله، وارد کرده تا عموم مردم به حساسیت و اهمیت موضوع واقف شوند.

شهردار ابرکوه تصریح کرد: این امر علاوه بر زیباسازی شهر، فرهنگ سازی برای تمیز نگه داشتن شهر و خودداری از ریختن زباله در معابر و کوچه ها، به نوعی حمایت از پاک بانان نیز محسوب شده و موجب می شود تا جوانان و اقشار مختلف مردم در کنار کارگران زحمت کش حضور یافته و اندکی از فشار کاری آنان را کاهش دهند.

رسولی ضمن دعوت از مؤسسات مردم نهاد برای حضور گسترده در پویش شهر یار، ابراز کرد: امروزه با اقدامات دولتی کمتر می توان در راستای فرهنگ سازی و امور زیربنای گام برداشت ولی شاهد آن هستیم که پویش های مردمی در همه عرصه ها پررنگ تر است و مردم به صورت داوطلبانه در برنامه های آنان شرکت می کنند.

وی ضمن تأکید بر ضرورت توجه به مقوله نظافت بافت تاریخی از منظر گردشگری، عنوان کرد: در بازار رقابتی گردشگری، تلاش برای جذب گردشگر به عنوان یک هدف راهبردی تلقی می شود و گردشگران نیز برای تفریح و گذران اوقات فراغت، به دنبال یافتن مقصدهایی هستند که از بالاترین سطح کیفیت محیطی برخوردار باشند.

شهردار ابرکوه تأکید کرد: بافت تاریخی هر چقدر مرمت شود و از نظر سبقه تاریخی و فرهنگی غنی باشد، زباله های موجود در گوشه و کنار آن قطعاً نه تنها موجب جذب گردشگر نمی شود بلکه عامل دفع گردشگران و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: از سوی دیگر نظافت و تمیزی بافت تاریخی و اهمیت دادن به این مقوله، صرفاً نباید ویژۀ ایام تعطیلات عید یا قبل از بازدید مسئولان مملکتی باشد چرا که ویژه بودن شرایط بافت تاریخی و اطراف جاذبه های گردشگری، بحث نظافت آن را به موضوعی خاص تبدیل کرده که نیازمند نگاهی خلاقانه است.

وی با اشاره به نوپا بودن صنعت توریسم و اهمیت گردشگری در شهر تاریخی ابرکوه، عنوان کرد: پویش مردمی شهر یار می تواند برای ساکنین بافت نوعی گوشزد و یا آموزش در راستای توجه جدی به نظافت این منطقه محسوب شود.

شهردار ابرکوه خاطرنشان کرد: امید است پویش شهر یار در سه شنبه های هر هفته تنها به بافت تاریخی محدود نشود بلکه به حرکتی بزرگ و عمومی در تمامی روزهای سال تبدیل و رفته رفته گام های بلندی به منظور پاک سازی کل شهر توسط گروه های مردمی برداشته شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha