قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آزادی دهها نفر از یک مرکز دینی تندرو شمال نیجریه

جهان آسیای غربیتهران پلیس نیجریه اعلام کرد، ۶۷ نفر از اعضای یک مرکز اسلامی متعلق به افراط گرایان در شمال نیجریه که از سوی مسئول این مرکز به زنجیر کشیده شده بودند و درشرایط سخت بسر…

آزادی دهها نفر از یک مرکز دینی تندرو شمال نیجریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس نیجریه اعلام کرد، ۶۷ نفر از اعضای این مرکز که به اسارت گرفته شده و در قل و زنجیر بودند، توسط پلیس منطقه کاتسینا نیجریه آزاد و بسیاری از آنها برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس نوشت: صدها نفر از اسرای این مرکز پیش از ورود پلیس به این ماجرا از این مرکز گریخته بودند. حدود ۳۰۰ مرد و پسر جوان در این موسسه در کاتسینا، با رفتارهای غیر انسانی مواجه بودند.  

این دومین مرکزی است که در کمتر از یک ماه توسط پلیس شناسایی می شود، پیش از این نیز صدها نفر در شرایطی مشابه در ایالت کادونا آزاد شدند. یکی از اسرای آزاد شده از این مرکز به ظاهر اسلامی به خبرگزاری رویترز گفت، معلمان در این مرکز مردان و پسران که محدوده سنی ۷ تا ۴۰ سال داشتند را کتک می زدند یا آنها را می کشتند.

خبرگزاری رویترز می نویسد، مسئولین این موسسه به صورت وحشیانه از دانش آموزان سو استفاه می کردند و همه پول و غذای آنها را می گرفتند.

پلیس اعلام کرده که مالک این مرکز و دو معلم آن را دستگیر کرده و در تعقیب مظنونین دیگر است. بیش از ۲۰۰ نفر از افرادی که از این مرکز گریختند، مفقود شده اند. به گفته پلیس نیجریه اهالی این موسسه از مناطق مختلف نیجریه به آنجا آمده بودند.

در شمال نیجریه مدارس اسلامی با عنوان "المجیری" فعالیت دارند و براساس گزارش یک سازمان محلی حدود ۱۰ میلیون کودک به این مدارس می روند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha