قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تبعات عملیات ترکیه؛

فعالیت سازمان امدادی آمریکایی مرسی کورپس در سوریه متوقف شد

سازمان امدادرسان آمریکایی مرسی کورپس اعلام کرد فعالیتش در شمال شرق سوریه را به دلیل حمله ترکیه به اراضی این کشور به حالت تعلیق درآورده است.

فعالیت سازمان امدادی آمریکایی مرسی کورپس در سوریه متوقف شد

به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، سازمان بین المللی "مرسی کورپس" (Mercy Corps) که در امور بشردوستانه فعالیت دارد، اعلام کرد فعالیت هایش را در شمال شرق سوریه به دلیل عملیات نظامی ترکیه به این کشور که باعث آواره شدن بیش از ۱۳۰ هزار تن در این منطقه در هفته گذشته شده است، به حالت تعلیق درآورده و کارکنانش را از این منطقه خارج کرده است.

این سازمان بین المللی که از سال ۲۰۱۴ میلادی در شمال شرق سوریه کمک رسانی می کند، از زمان آغاز عملیات نظامی ترکیه موسوم هب "چشمه صلح" در نهم اکتبر آب آشامیدنی و سایر نیازهای اساسی در دسترس غیرنظامیان قرار داده است.

در همین راستا، مید فرگسون، معاون سازمان "مرسی کورپس" در امور سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: نمی توانیم در سایه بمباران خشونت بار و بسته شدن مسیرها و نیز وجود نیروهای مسلح مختلف در منطقه ای که در آن فعالیت می کنیم، به فعالیتمان ادامه دهیم.

ترکیه از نهم اکتبر یک عملیات برون مرزی علیه نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) در شمال شرق سوریه به راه انداخته است و پیش از آن نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیروهای خود را از دو پایگاه در آن منطقه خارج کرد که با انتقادهای بین المللی گسترده ای روبرو شد.

عملیات ترکیه این نگرانی را به وجود آورده است که شبه نظامیان داعشی از زندان های تحت کنترل کردها در شمال سوریه فرار کرده و دوباره خودشان را سازماندهی کنند. اما آنکارا این نگرانی ها را "بی اساس" می داند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha