قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی:

توقف خودروهای سنگین در زمین های خاکی خراسان جنوبی ممنوع شد

بیرجند- رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی گفت: قانونگذار تردد وسایل نقلیه سنگین در داخل شهر را محدود کرده و توقف خودروهای سنگین در زمین های خاکی شهر ممنوع است.

توقف خودروهای سنگین در زمین های خاکی خراسان جنوبی ممنوع شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ علیرضا عباسی اظهار داشت: روزیکشنبه هفته جاری برخورد یک دستگاه اتوبوس با موتورسیکلت در بلوار مسافر بیرجند حادثه آفرین شد و راننده جوان موتورسیکلت در دم جان باخت.

وی با اشاره به اینکه علت این حادثه قصور اتوبوس در گردش غلط بوده است گفت: قانونگذار تردد وسایل نقلیه سنگین در داخل شهر را محدود کرده و توقف خودروهای سنگین در شهر ممنوع است.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با هرگونه تردد وسایل نقلیه در شهر برخورد و جریمه اعمال خواهد کرد.

سرهنگ عباسی تصریح کرد: باید دستگاه های اجرایی مرتبط زیرساخت های لازم را ایجاد کنند و در ورودی شهرها پارکینگ ها و توقفگاه هایی برای خودروهای سنگین راه اندازی شود.

وی با بیان اینکه حوادث امسال خودروهای سنگین استان ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ادامه داد: رانندگان خودروهای سنگین هیچگونه مجوزی برای پارک کردن در زمین های خاکی داخل شهر ندارند.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سازمان حمل و نقل شهری باید پارکینگ داشته و اداره مسافربری نیز در خارج از شهر مکانی برای پارک اینگونه خودروها فراهم کند و این مصوبه نیز گرفته شده که تمام زمین های خاکی مربوط به هر سازمانی باید حصارکشی و دیوارکشی شود تا کسی در آن ورود نکند.

سرهنگ عباسی اظهار داشت: پلیس راهور طبق مقررات با متخلفان برخورد می کند و کسانی که به سن قانونی نرسیده و رانندگی می کنند با برخورد پلیس روبرو خواهند شد اما باید فرهنگ سازی  شود که خانواده ها خود وسایل نقلیه را در اختیار فرزندان قرار ندهند.

وی با بیان اینکه هم استانی ها می توانند تخلفات رانندگی را به شماره تماس ۱۱۰ اعلام کنند گفت: همکاران پلیس راهور نیز به صورت محسوس و غیرمحسوس در محل حاضر شده و یا از شماره وسیله نقلیه عکسبرداری و در فرصت مناسب با آن ها برخورد می شود.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی با بیان اینکه به طور مرتب تیم های پلیس در بلوار شهید ناصری گشت زنی دارند افزود: در شورای ترافیک شهر مطرح شده که روگذری در بلوار شهید ناصری بیرجند احداث شود و امیدواریم این روگذر سریع به مرحله اجرا برسد.

سرهنگ عباسی بیان کرد: همه کارها را نباید تنها پلیس انجام دهد و باید سازمان های متولی نیز برای تامین زیرساخت ها باید پای کار باشند و برای برطرف کردن خواسته های به حق مردم کمک کنند.

وی عنوان کرد: بسیاری از تعمیرگاه های سنگین در داخل شهر هستند و پیگیری می شود تا صنوف آلاینده و مزاحم به خارج از شهر منتقل شوند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha