قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جهانگیری: دولت تاکنون پول کسی را نخورده

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت ایران خوش حساب است، گفت: دولت تاکنون پول کسی را نخورده و بدهی های خود را پرداخت کرده است؛ یک ویژگی که دولت فعلی دارد این است که هم مطالبات خارجی و هم مطالبات داخلی پرداخت شده است.

جهانگیری: دولت تاکنون پول کسی را نخورده

: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح هنرستان فنی و حرفه ای دماوند اظهار کرد: امسال ابتکار به خرج داده شده و این مراسم در شهرستان دماوند برگزار شد که کار ارزشمندی است.

وی افزود: بهتر است که این مراسم در استان هایی که شرایط سخت تری برای ایجاد فضا های آموزشی دارند و در بازسازی فضا های آموزشی عقب تر هستند برگزار شود و شاید تهران از این منظر جزو اولین ها باشد که از نظر فضای آموزشی بیشترین نیاز وجود دارد.

جهانگیری گفت: امسال کار بزرگی برای ایجاد هزار و ۹۸۲ پروژه، ۱۰ هزار کلاس درس، ۱۶ استخر و ۱۴۲ سالن ورزشی انجام شده و مجموعا بالغ بر سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در این خصوص توسط بخش خصوصی و دولتی سرمایه گذاری است.

وی ادامه داد: کشور هایی که شرایط ما را داشتند و وارد چرخه توسعه شدند، بیش از این که به توسعه فیزیکی و کارخانه سازی فکر کنند، به آموزش و پرورش پرداختند، زیرا نسلی که در آنجا تربیت می شود آینده کشور را در دست دارد و می تواند کشور را به نقطه مطلوب برساند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: امروز شاهد فعالیت کارخانه های چندهزار میلیارد تومانی در مناطق محروم هستیم که قبلا فقط در تهران و اصفهان وجود داشت؛ در اقصی نقاط کشور، پتروشیمی، آلومینیوم و فولاد ساخته می شود که بخشی توسط بخش خصوصی و بخشی توسط دولت صورت می گیرد.

وی عنوان کرد: ما راهکار های مختلفی در قانون بودجه داریم که منابع مورد نیاز دولتی را تأمین کند، یکی از این راهکارها، ماده ۵۶ به جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام است.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: اگر این اراده در آموزش و پرورش جدی است که تعداد ۴۰ هزار واحد آموزشی نیمه تمام را سریع تر در پروسه یک ساله تکمیل کند، این موضوع، یکی از بهترین فرصت هاست که سهم دولت از محل نظام بانکی دولت گرفته و ارائه شود و در بودجه های سال بعد به نظام بانکی باز گردد.

جهانگیری با تأکید بر حذف مدارس ناامن گفت: ما باید اطمینان داشته باشیم که فرزندانمان در مدارس از امنیت کامل برخوردارند؛ مرحوم حافظی زحمت زیادی در این خصوص انجام دادند و یاد ایشان همیشه با این مدارس زنده خواهد بود.

وی در خصوص شهرستان دماوند تصریح کرد: دماوند منطقه ای در قلب شهر تهران با شرایط استثنایی، آب و هوا و کشاورزی مناسب است، چند مورد در دماوند از حساسیت بیشتری برخوردار است.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: دماوندی ها باید حساسیت ویژه ای داشته باشند که تهرانی ها، اراضی کشاورزی آن ها را تبدیل به ویلا نکنند، ما با ویلاسازی در جای خود مخالف نیستیم، اما گا ها تصرفات ناحقی اتفاق می افتد.

جهانگیری بیان کرد: فساد اقتصادی در دو زمینه پول و اراضی بیش از بقیه زمینه ها رخ می دهد، منابع ملی کشور و اراضی از جمله جا هایی است که باید حساسیت ویژه ای در این خصوص وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: در خصوص مسأله کشاورزی نیز اصرار داریم که مسائل کشاورزان را حل وفصل کنیم و امیدواریم که دغدغه آن ها برطرف شود؛ علاوه بر این، امروز بحث کمربندی دماوند نیز مطرح شد که این موضوع حتماً موردتوجه قرار می گیرد.

دولت تاکنون پول کسی را نخورده است

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه از پیمانکار جاده کمربندی دماوند خواهش می کنیم که پروژه را تکمیل کند، عنوان کرد: دولت پول کسی را تاکنون نخورده است و بدهی های خود را پرداخت کرده است؛ یک ویژگی که دولت فعلی دارد این است که هم مطالبات خارجی و هم مطالبات داخلی پرداخت شده است.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت ایران خوش حساب است، خاطرنشان کرد: ممکن است در بعضی مواقع بدهی های دولت به خاطر مشکلات موجود حدود یک سال عقب بیفتد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha