قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۲۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون اول ترامپ راهی ترکیه می شود

جهان آمریکای لاتینتهران «مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکا پس از اعمال تحریم ها علیه ترکیه، برای آغاز مذاکرات با مقامات این کشور راهی آنکارا می شود.

معاون اول ترامپ راهی ترکیه می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پنس در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: پس از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای خویش، قرار است همراه رابرت اوبریان مشاور امنیت ملی کاخ سفید به آنکارا سفر کنم.

پنس افزود: ترامپ در تماس تلفنی دوشنبه شب با اردوغان خواستار آتش بس فوری در حمله به شمال شرق سوریه شد.

وی به تاریخ دقیق سفر خویش به ترکیه اشاره ای نکرد و گفت: این سفر به زودی انجام خواهد شد.

 ترامپ دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد، تعرفه های واردات فولاد ترکیه را از ۲۵ به ۵۰ درصد خواهد رساند، علاوه بر آن، وزارت بازرگانی نیز مذاکرات تجاری ۱۰۰ میلیارد دلاری با آنکارا را متوقف خواهد کرد.

ترامپ در توئیتی با تهدید دوباره اقتصاد ترکیه اعلام کرد: من آمادگی کامل دارم تا در صورتی که مقامات ترکیه ای به راه و روش خطرناک و ویرانگرشان ادامه دهند، اقتصاد آنها را نابود کنم.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که "ترکیه باید اولویت را به دفاع از غیر نظامیان بویژه اقلیت های قومیتی و مذهبی بدهد"، افزود: ما نیروهایمان را از سوریه خارج می کنیم، اما برای جلوگیری از ظهور دوباره داعش، تعداد کمی از نظامیان آمریکایی در پایگاه "التنف" در جنوب سوریه می مانند.

تحریم های آمریکا بدنبال حملات ۱۷ مهرماه  ترکیه به شمال شرق سوریه اعمال می شود، حملاتی که به نام "چشمه صلح" نامگذاری شده است و مقام های آنکارا هدف از آن را مقابله با گروه هایی چون حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) و یگان های مدافع خلق (ی. پ. گ) می دانند که ترکیه آنان را گروه های تروریستی می داند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha