قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نگاهداری: بددلان در دانشگاه ها یأس و ناامیدی را ترویج می کنند

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: عده ای در دانشگاه های کشور با بددلی به پیشرفت علمی نگاه می کنند و در کنار بدخواهان خارج از کشور 2 لبه قیچی را تشکیل می دهند که یأس و ناامیدی را ترویج می کند.

نگاهداری: بددلان در دانشگاه ها یأس و ناامیدی را ترویج می کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد در گفت وگو با ، با بیان اینکه در حوزه فناوری های نوین ایران در جایگاه خوبی قرار دارد، گفت: خوشبختانه امروز کشور ما در حوزه فناوری نوین با توجه به اینکه مسؤولان جامعه برنامه ریزی های متمرکزی را در حوزه علوم و فناوری انجام داده انداز رشد علمی خوبی برخورداریم و  توانسته ایم به جایگاه قابل توجهی در میان کشورهای اروپایی قرار بگیریم.

* فناوری های نوین در اولویت الف کشور قرار دارد

وی افزود: از آنجایی که فناوری های نوین در اولویت الف کشور قرار دارد و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ستادهای مختلف نانو فناوری، زیست فناوری و علوم شناختی را تشکیل داده است در حال حاضر ایران جزء کشورهای مطرح در عرصه جهانی است، به طوری که در این سه حوزه پیشرفت های چشمگیری اتفاق افتاده است. 

* در دیدارهای مقام معظم رهبری موانع بر سر راه حرکت های علمی رفع می شود

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد تصریح کرد: دیدار مقام معظم رهبری با دانشگاهیان و نخبگان که در طول سال چندین مرتبه برگزار می شود نشان از اهمیت موضوع علم و فناوری دارد چرا که در این دیدارها مشکلات و موانع بر سر راه حرکت های علمی با دستور ایشان برطرف می شود و توجه مسؤولان به  مسائل و مباحث علم و فناوری نه تنها بیشتر می شود بلکه باعث تمرکز و رشد علمی قابل توجهی می شود.

* در بیانیه گام دوم انقلاب محور همه صحبت ها مربوط به علم و فناوری است

نگاهداری ادامه داد: در هیچ کشوری در دنیا رهبری را پیدا نمی کنید که به اندازه مقام معظم رهبری به موضوع علم و فناوری اهمیت بدهد. به طوری که سالانه چندین بار با اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و نخبگان جلسه بگذارد و موانع و مشکلات آنها را برطرف کند. که این ملاقات ها نعمتی بزرگ بوده و باعث رشد و پیشرفت علوم مختلف می شود. این در حالی است که در بیانیه گام دوم انقلاب محور همه صحبت ها مربوط به علم و فناوری است.

* علم و فناوری مورد توجه همه بخش های کشور

وی اضافه کرد: بر اساس اسناد بالادستی علمی و همچنین نقشه جامع علمی کشور مقوله علم و فناوری مورد توجه همه بخش های مختلف کشور قرار گرفته است. به طوری که شکل گیری شرکت های دانش بنیان و حوزه های نانو فناوری، زیست فناوری و علوم شناختی نشان از اهمیت آن دارد.

* عده ای در دانشگاه های کشور با بددلی به پیشرفت علمی نگاه می کنند

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد افزود: متأسفانه عده ای در دانشگاه های کشور با بددلی به پیشرفت علمی نگاه می کنند و در کنار بدخواهان خارج از کشور دو لبه قیچی را تشکیل می دهند که به ترویج یأس و ناامیدی می پردازند و نخبگان را برای مهاجرت به کشورهای خارجی تشویق می کنند. این در حالی است که ما باید موانع پیش روی علم و فناوری را رفع کنیم و با افزایش گسترش فعالیت های علمی به مقابله با دشمنان بپردازیم.

* دشمنان پیشرفت علمی ایران را پاسخگوی به نیاز کشور نمی دانند

نگاهداری ادامه داد: امروز دشمنان پیشرفت علمی را طوری تلقی و انکار می کنند که فعالیت های علمی توان پاسخگویی به نیاز کشور را ندارد. در حالی که پیشرفت های علمی ایران کاملا واقعی است. به طوری که  رشد مقالات علمی و برطرف کردن بسیاری از مشکلات صنایع توسط شرکت های دانش بنیان نشان از پیشرفت قابل توجه ایران در حوزه فناوری های نوین دارند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha