قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تجری: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز خسروی عازم راهپیمایی اربعین شدند

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی گفت که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار زائر ایرانی از مرز خسروی عازم زیارت عتبات عالیات شده اند.

تجری: بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مرز خسروی عازم راهپیمایی اربعین شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرهاد تجری ، اظهار کرد: مرز خسروی یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین مرزهای ایران با عراق است که مدت ها به دلیل ناامنی در آن سوی مرز مردم از این ظرفیت برای تردد و زیارت عتبات عالیات محروم بودند اما با تدبیر درست مسئولین و به لطف خدا شاهد بازگشایی آن به روی زائرین اربعین بودیم و در حال حاضر از حداکثر ظرفیت آن استفاده می شود.

وی افزود: علی رغم اینکه قدری مشکل ترابری در آن سوی مرز توسط عراقی ها داشتیم و عدم آمادگی عراقی ها باعث شد تعللی در مسیر حرکت زوار انجام شود اما به لطف خدا بعضا روزانه بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت از این مرز عبور کردند.

تجری در ادامه با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار زائر ایرانی از مرز خسروی عازم عتبات عالیات شده اند ادامه داد: مرز خسروی به عنوان یک ظرفیت در کنار سایر مرزها میزبان زوار اربعین حسینی بوده که با رضایتمندی خوبی از این مرز عبور کرده اند. امکانات بهداشتی، زیرساخت، پارکینگ، جاده، دسترسی آسان و نزدیک بودن مرز خسروی از مزایای آن است.

مسئولین استان و مسئولین مرزی هم امسال آمادگی کاملی داشتند اما متاسفانه طرف عراقی زیرساخت و امکاناتش کم بود و قدری ترافیک ایجاد شد اما در حال حاضر مرز روان و آمادگی پذیرایی از زوار است.

نماینده مرم قصر شیرین در مجلس با بیان اینکه موکب هایی برای خدمات رسانی به زائرین در مسیر مرز خسروی قرار گرفته تصریح کرد: ان شاءالله در مسیر برگشت زائرین با مدیریت مسئولین ایرانی زوار می توانند از این مرز استفاده کنند. مردم و مسئولین کرمانشاه هم از قدیم الایام این را نوعی افتخار و عبادت برای خود می دانستند و در حال حاضر بستر ارائه همه نوع خدمات برای زوار عتبات عالیات در این مرز فراهم است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha