قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار دکتر لاریجانی و دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی مطرح شد:

تأثیر مثبت PUIC در کاهش ناملایمات میان کشورهای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت قوت پیوندهای اقتصادی کشورهای اسلامی، بر ناملایمات سیاسی آنها نیز تأثیر مثبت گذاشته و دشمنی و رقابت به مشارکت و همکاری تبدیل خواهد شد.

تأثیر مثبت PUIC در کاهش ناملایمات میان کشورهای اسلامی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به صربستان، دکتر علی لاریجانی امروز (دوشنبه، 22 مهرماه) در حاشیه صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با دبیرکل مجالس کشورهای اسلامی (puic) دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر علی لاریجانی گفت: در صورت تشکیل کمیته های مجالس کشورهای اسلامی اتحادیه نتایج ملموسی پیدا خواهد کرد و باید از تمام ظرفیت های این اتحادیه بهره برد، در واقع باید کشورها ساز و کاری در نظر و از ظرفیت های اقتصادی یکدیگر بهره بگیرند.

وی افزود: در صورت قوت پیوندهای اقتصادی کشورهای اسلامی، بر ناملایمات سیاسی آنها نیز تأثیر مثبت گذاشته و دشمنی و رقابت به مشارکت و همکاری تبدیل خواهد شد البته برخی از مشکلات در جهان اسلام به راحتی حل نمی شود چرا که جاهلان اجازه نمی دهند اما باید مسیر تعامل و گفت وگو را ادامه داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مسئله فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی باید صدای رسای فلسطین باشد چرا که در آشفتگی های جهان اسلام به فلسطین بی توجهی می شود لذا سازمان شما باید در این رابطه حرفی بزند.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین بسیار مهم است، گفت: کشورهای مناسبی برای اجلاس بعد از این اتحادیه در آسیا وجود دارند که مناسب هستند لذا باید به آنها فکر کرد.

در ادامه دبیر کل اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اتحادیه که مقر آن در تهران است، گفت: به دنبال فعال کردن کمیسیون ها و کمیته های اتحادیه مجالس اسلامی هستیم تا قبل از مجمع عمومی سال آینده این کمیسیون ها فعال شوند.

وی بیکاری جوانان، حقوق بشر، تروریسم و افراطی گرایی و ... را از جمله عناوین کمیته های این اتحادیه عنوان کرد./

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha