قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران:

داروخانه ها خدمت محور می شوند

عضو هیت مدیره انجمن داروسازان ایران گفت: با اجرای سند جامع خدمات سلامت، داروخانه ها خدمت محور می شوند.

داروخانه ها خدمت محور می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی زارعی - ریس شورای عالی داروخانه های انجمن داروسازان ایران ، گفت: داروسازان مستقر در داروخانه ها در دسترس ترین عضو تیم درمانی هستند که در هر  زمان آماده ارائه خدمات دارویی و درمانی به بیماران و مراجعه کنندگان هستند.

وی تاکید کرد: علاوه بر در دسترس بودن، یکی از مهم ترین وجه ممیزه داروسازان با دیگر همکاران تیم درمانی را می توان در پذیرش بدون وقت قبلی و هزینه دانست.

 زارعی با اشاره به توسعه نقش های خدماتی داروسازان در داروخانه ها تاکید کرد: داروسازان می توانند پرچمدار نقش مراقبتی و پایش سلامت باشند، البته نه جایگزین پزشک درمان گر.

عضو هیت مدیره انجمن داروسازان ایران، بخشی از  اهداف اجرایی سند جامع خدمات سلامت در داروخانه ها را ممانعت از مداخلات غیرضروری و پر هزینه بعضی درمانگران برای نظام سلامت کشور و کاهش بار مالی بر دولت و بیمه ها بیان کرد.

ریس شورای عالی داروخانه های کشور گفت: تدوین این سند جامع خدمات سلامت در داروخانه ها مبتنی بر اسناد و پروتکل های درمانی _ دارویی کشورهای توسعه یافته و خصوصا سازمان بهداشت جهانی (WHO) است که تلاش کرده اند برای داروسازان در حوزه سلامت، مفیدترین ظرفیت ها را محاسبه، تعریف و عملیاتی کنند تا به این ترتیب از ظرفیت و پتانسیل علمی و حرفه ای داروسازان در جهت توسعه شاخص های سلامت و ارتقای کیفیت زندگی مردم استفاده شود.

وی تاکید کرد: در اکثر کشورها، سال هاست که داروسازان در حال ارائه خدمات نوین دارویی - درمانی هستند و داروخانه ها به سمت خدمات محور شدن رفته اند. داروسازان در حال حاضر در سایر کشورها خدماتی بیش از مفاد سند مطروحه، ارائه می دهند.

زارعی خاطر نشان کرد: برای اجرای کامل مفاد سند لازم است داروسازان آموزش های لازم را ببینند و تا بالاترین سطح علمی بتوانند در خدمت رسانی به بیماران و مردم عمل کنند.

این عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که نقش داروسازان در بهبود شاخص های نظام درمانی بی بدیل است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha