قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرانسه به دنبال خروج از ائتلاف آمریکایی ضداعش در سوریه است

برخی منابع غربی از احتمال خروج فرانسه از ائتلاف آمریکایی ضد داعش در شمال سوریه خبر داده اند.

فرانسه به دنبال خروج از ائتلاف آمریکایی ضداعش در سوریه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک منبع ناشناس که نامش اعلام نشده به خبرگزاری فرانسه گفته است که این کشور در حال بررسی گزینه های مربوط به خارج کردن نظامیان خود از ائتلاف آمریکایی ضد داعش در شمال سوریه است.

فرانسه دارای حدود ۱۰۰۰ نیروی نظامی و سرباز در ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا در عراق و سوریه است که از این تعداد حدود ۲۰۰ تن در شمال سوریه حضور دارند.

این تصمیم احتمالی همزمان با ادامه حملات ترکیه به شمال سوریه پس از خروج نظامیان آمریکایی اتخاذ شده است.

امانوئل ماکرون در تازه ترین اظهارات خود اشاره ای به خروج نظامیان فرانسوی نکرده، اما بر این موضوع تاکید کرده که برای حفاظت از نیروهای نظامی کشورش تصمیماتی را به زودی اتخاذ خواهد کرد.

در عین حال یک منبع دیپلماتیک اعلام کرده که این موضوع قابل پنهان شدن نیست که در صورت خروج آمریکا از شمال سوریه، توانایی دیگر کشورها نیز برای ادامه حضور در سوریه بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

چند ساعت پیش از انتشار این خبر نیز،  «لوسی فیشر»، خبرنگار بخش دفاعی روزنامه تایمز اعلام کرده بود که نیروهای ویژه انگلیسی قرار است سوریه را ترک کنند.

فیشر در عین حال گفته بود که هنوز تاریخ دقیقی برای خروج نظامیان انگلیسی تعیین نشده و خروج این نیروها ممکن است طی ۲۴ ساعت آینده و یا هفته های آتی صورت گیرد.

هفته گذشته «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد: وقت آن رسیده که این کشور بعد از سه سال خود را از جنگ هایی که بسیاری از آنها قبیله ای است کنار بکشد و سربازانش را به کشور برگرداند.

پس از این پیام ترامپ، وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای از آغاز روند خروج نظامیان این کشور از شمال شرق سوریه خبر داد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha