قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران:

دستگاه های اجرایی باید سندآمایش را به عنوان سند بالا دستی بپذیرند

تهران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: دستگاه های اجرایی باید سندآمایش را به عنوان سند بالا دستی بپذیرند.

دستگاه های اجرایی باید سندآمایش را به عنوان سند بالا دستی بپذیرند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد تقی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی استان که با حضور انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران برگزار شد اظهار داشت: بعضی از شهرها آمادگی دارند که طرح تفصیلی را خودشان تهیه کنند چرا که تأمین اعتبارات استانی زمان بر می شود، و بهتر است مصوبه داشته باشیم تا شهرداری هایی که توان مالی دارند نسبت به تهیه طرح تفصیلی و جامع با نظارت اداره راه و شهرسازی اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بیان داشت: طبق قانون ساخت طبقات اضافه که اصول سه گانه شامل اصول فنی، شهرسازی و بهداشتی را نداشته باشد مشمول قلع و قمع می شود و نیاز به بخشنامه ندارد و تبصره ۱۱ گانه ماده ۱۰۰ باید اجرا شود و نیاز به بخشنامه ندارد.

تقی زاده گفت: رعایت قوانین حداقل انتظار در نظام برنامه ریزی است مهم ترین قانون در شهرها، قانون محدوده شهرها و قانون تقسمیمات کشوری است که باید در پیگیری طرح ها لحاظ شود.

وی در ادامه بیان داشت: در حوزه وظایف قانونی سند آمایش، سند بالادستی است که نیاز استان را مرتفع می کنند و باید دستگاه ها سند آمایش را به عنوان سند بالا دستی بپذیرند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha