قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پوتین و محمد بن سلمان در ریاض دیدار کردند

رئیس جمهور روسیه و ولی عهد سعودی در دیدار دو جانبه در پایتخت عربستان، بر توسعه روابط اقتصادی دو جانبه تأکید کردند.

پوتین و محمد بن سلمان در ریاض دیدار کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «ولادیمیر پوتین» امروز پس از دیدار با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی با «محمد بن سلمان» ولی عهد این کشور نیز دیدار و گفت و گو کرد.

به نوشته العربیه، ولادیمیر پوتین در این دیدار گفت که ساز و کار سرمایه گذاری های مشترک میان روسیه و عربستان سعودی نهایی شده و همکاری میان دو کشور با هدف ایجاد صلح و ثبات در منطقه صورت می گیرد.

ولی عهد سعودی نیز گفت که همکاری میان مسکو و ریاض در زمینه انرژی به ثبات منطقه کمک می کند.

او مدعی شد که عربستان سعودی با نظر روسیه مبنی بر ضرورت التزام همه کشورها به منشور سازمان ملل موافق است و حمایت روسیه از تمامیت ارضی یمن و ضرورت حل سیاسی بحران یمن را ارج می نهد.

تأکید ولی عهد سعودی بر حل سیاسی بحران یمن در حالی است که وی آغازگر حمله نظامی به یمن و تحمیل بیش از پنج سال محاصره بر مردم این کشور، محسوب می شود.

 

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز (دوشنبه) برای دومین بار و پس از ۱۲ سال وارد عربستان سعودی شد. سفری که از دو سال گذشته برنامه ریزی برای انجام آن صورت می گرفت.

به گفته منابعی در ریاض، شاه سعودی و رئیس جمهور روسیه قرار است در خصوص همکاری های دو جانبه در بخش های مختلف گفت و گو و درباره موضوعات منطقه ای، به خصوص سوریه، یمن، خلیج فارس و فلسطین رایزنی کنند.

«یورس اوشاکوف» معاون پوتین پیش از این به رسانه ها گفته بود که در جریان این سفر قرار است توافقنامه های تجاری و اقتصادی امضاء شود. مدیر صندوق سرمایه گذاری روسیه نیز حجم این قراردادها را دو میلیارد دلار ذکر کرده است. (جزئیات بیشتر)

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha