قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فعالیت معدن آهک در گلکدر لواسانات قانونی است

استان ها تهرانتهران معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به انتشار گزارش نارضایتی اهالی روستای پورزند و گلکدر از وضعیت فعالیت معادن مستقر…

فعالیت معدن آهک در گلکدر لواسانات قانونی است

از  سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران علی عبدی روز دوشنبه در این خصوص افزود: مسئولان این معادن تاکنون  موافقت نامه های معاون معدنی وقت وزارت صمت، شورای معادن، اداره کل محیط زیست استان، تایید استاندار وقت (ترک تشریفات مزایده معدن مذکور) و موافقت واگذاری اراضی معدنی از اداره کل منابع طبیعی استان وفق ماده ۲۴ قانون معادن را اخذ کرده اند.

خاطرنشان می شود معدن آهک بورزن۲ از سال ۱۳۳۵ با اخذ مجوز فعالیت خود را در گلکدر(منطقه ای در لواسانات) که آن زمان دره ای بیش نبود آغاز کرد و از سال ۷۲ سکونتگاههای غیر رسمی در این مکان ایجاد شد، اکنون مردم از وجود آلودگی و گردوغبار در این روستا گلایه دارند.

وی ادامه داد: تصاویر گوگل مپ و عکس های هوایی مربوط به سال ۱۳۷۲ روستای گلکدر را به عنوان روستای فاقد سکنه معرفی و جزء سکونت گاه های غیررسمی برشمرده اما معادن آن را دارای سابقه فعالیت از سال های ۱۳۳۵، ۱۳۵۰ و۱۳۷۲ دانسته است.

عبدی درخصوص رعایت مسائل فنی و ایمنی اعم از اصلاح کاهش ارتفاع سینه کار، رعایت ایمنی اصول فنی و ایمنی معدن،کاهش گرد و غبار حاصل از عملیات های معدنی، استفاده از تکنولوژی داخلی برای کاهش گرد و غبار،کنترل آتشباری و استفاده از سیستم آتشباری نانل زیر نظر مسئول فنی این معدن طی بازدیدهای نظارتی انجام شده توسط کارشناسان معدنی این سازمان، برخی الزامات بهره برداری بهینه و به شرکت بهره بردار ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: بهره بردار این معدن اخیرا با نوآوری، سیستم Air Classifier را به صورت آزمایشی به کار گرفته تا نسبت به جداسازی خاک رس از مواد معدنی و کاهش گرد و غبار محیطی اقدام کند.

عبدی اضافه کرد: این بهره بردار معدن مذکور در این منطقه تاکنون حافظ اراضی ملی بوده و در چند مرحله ماشین های معدن را به کمک جهاد کشاورزی و برای قلع و قمع تصرفات غیرقانونی اعزام کرده به طوری که آثار رفع تصرف در محل مشهود  است.

تهرام/۳۰۳۶//۶۱۳۹

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha