قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل راه آهن قم:

ظرفیت های خوبی برای توسعه حمل ونقل ترکیبی در قم وجود دارد

استان ها قمقم – – مدیرکل راه آهن قم گفت: حمل ونقل ترکیبی یکی از روش های مناسب و کم هزینه برای نقل وانتقال بار به شمار می آید و قم از ظرفیت های خوبی برای توسعه آن برخوردار است.

ظرفیت های خوبی برای توسعه حمل ونقل ترکیبی در قم وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن اعتماد روز دوشنبه در پنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات قم در تالار امام جواد (ع) استانداری با اشاره به برخی از این ظرفیت ها اظهار داشت: روزانه ۲ میلیون و ۵۰۰ تن بار از مجتمع سنگان در استان خراسان رضوی از مسیر ریلی وارد قم می شود و سپس با کامیون به میاندشت در استان بوشهر انتقال می یابد.

وی بیان داشت: این اقدام اشتغال مستقیم ۵۰ نفر را در پی داشته است.

وی افزود: تولید فولاد و سیمان در منطقه نیزار قم ظرفیت خوبی را ازنظر بار موردنیاز برای حمل ونقل ایجاد کرده و راه آهن استان نیز حاضر به همکاری در این زمینه است.

مدیرکل راه آهن قم حمل ونقل ترکیبی را یکی از ارزان ترین شیوه های انتقال بار عنوان کرد و افزود: دستگاه های اجرایی مختلف ازجمله اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان باید زمینه استفاده از امکانات حمل ونقلی موجود در قم را فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بهره برداری از فاز نخست طرح اتصال راه آهن به گمرک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در هفته دولت سال جاری گفت: ۶۰ درصد فاز بعدی این طرح که شامل زیرسازی مسیر می باشد، اجراشده است.

وی بابیان اینکه تکمیل این طرح نیازمند ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار است، خاطرنشان کرد: طبق تفاهم نامه سه جانبه میان استانداری قم با راه آهن و گمرکات این استان باید سالانه ۲ میلیون تن بار روی این ریل قرار بگیرد، که عملیاتی نشده است.

اعتماد با اشاره به طرح اتصال راه آهن به شهرک صنعتی شکوهیه قم نیز گفت: هزینه این طرح ۶۸۰ میلیارد ریال برآورد شده که ۵۸۰ میلیارد ریال آن مربوط به عملیات روسازی است و راه آهن باید آن را تامین کند، ولی این امکان وجود ندارد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha