قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۱۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کشف تصاویر باستانی گلادیاتورها در شهر پمپئی ایتالیا

گروهی از باستان شناسان یک نقاشی برجسته  را در شهر باستانی رم؛ پمپئی  یافته اند که دو گلادیاتور را نشان می دهد. این دو گلادیاتور دارای سلاح و به نوعی در حال نبرد هستند.

کشف تصاویر باستانی گلادیاتورها در شهر پمپئی ایتالیا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، گروهی از باستان شناسان یک نقاشی برجسته  را در شهر باستانی رم؛ پمپئی  یافته اند که دو گلادیاتور را نشان می دهد. این دو گلادیاتور دارای سلاح و به نوعی در حال نبرد هستند.

این دو گلادیاتور دارای سلاح هستند. درواقع یکی از آنها دارای شمشیری کوتاه است و دیگری بدنی زخمی دارد.

سرباز شکست خورده دست خود را بالا برده تا تقاضای بخشش کند. داریو فرانچسچینی ، وزیر فرهنگ ایتالیا در این باره گفت که این کشف نشان می دهد پمپئی "یک معدن غیر قابل توصیف برای تحقیقات و دانش باستان شناسان" است.این شهر در حال انجام مرحله جدید حفاری است ، پروژه "پمپی بزرگ" که توسط اتحادیه اروپا و ایتالیا تأمین می شود در حال حاضر یکی از بزرگ ترین پروژه های باستان شناسی سراسر اروپا است.

این نقاشی در یک زیرزمین وجود داشته که ممکن است ز آن به عنوان مغازه استفاده می شده یا یک سالن غذاخوری بوده است. این نقاشی که 1.5 متر عرض دارد ، نشان می دهد که این مکان توسط گلادیاتورها بازدید می شده یا گلادیاتورها به این مکان رفت و آمد داشته اند.

ماسیمو اوسانا ، مدیر کل پارک باستان شناسی پمپئی در این خصوص می گوید: "بسیار محتمل است که این مکان توسط گلادیاتورها مورد توجه قرار داشته است  از اهمیت ویژه این نقاشی  می توان به نمایش واقع بینانه زخم ها روی مچ و قفسه سینه گلادیاتور اشاره کرد. افزون بر این که پایان این نقاشی باز است چرا که ما از سرنوشت گلادیاتور خبر نداریم که بخشیده یا کشته می شود."

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha