قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر خزانه داری آمریکا درباره تاخیر تحریم های ضد ترکیه: وضعیت پیچیده است

وزیر خزانه داری آمریکا در دفاع از تاخیر در اعمال تحریم ها علیه ترکیه اظهار کرد، دولت ترامپ آماده اعمال تحریم ها "در کوتاه ترین زمان" علیه اقدام نظامی آنکارا در شمال سوریه است.

وزیر خزانه داری آمریکا درباره تاخیر تحریم های ضد ترکیه: وضعیت پیچیده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر خزانه داری آمریکا در دفاع از تاخیر در اعمال تحریم ها علیه ترکیه اظهار کرد، دولت ترامپ آماده اعمال تحریم ها "در کوتاه ترین زمان" علیه اقدام نظامی آنکارا در شمال سوریه است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در برنامه "این هفته" شبکه "ای بی سی" در پاسخ به سوال مجری برنامه که از او درباره علت تاخیر در اعمال تحریم ها علیه ترکیه با توجه به اقدام نظامی این کشور علیه متحدان کرد آمریکا پرسید، اظهار کرد: این شرایط پیچیده و در حال گسترش است. شما با یک متحد ناتو مواجه هستید که علیه کردهایی می جنگد که در مبارزه با داعش به ما کمک کرده اند. ما به طور روزانه با ترکیه در ارتباط هستیم، هم از طریق وزارت دفاع و هم از طریق وزارت امور خارجه. ما آماده اعمال تحریم ها در کوتاه ترین زمان ممکن هستیم.

به گزارش پایگاه خبری هیل، وی افزود: همانطور که گفته ام، این تحریم ها می توانند در آغاز شدت کمی داشته باشند اما به تدریج به فشار حداکثری علیه ترکیه تبدیل شوند که اقتصاد آن را نابود کنند.

منوچین ادامه داد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بر این مساله "بسیار متمرکز" است.

وی در پاسخ به مجری برنامه که با اشاره به "وضعیت ویرانگر" موجود در شمال سوریه پرسید "منتظر چه هستید؟"، گفت: حق با شماست، این وضعیت به سرعت در حال پیشروی است. ما در نشست شورای امنیت ملی بار دیگر این وضعیت را بررسی و اطلاعات تازه ای را ارائه خواهیم کرد. ما آماده اعمال تحریم ها در کوتاه ترین زمان ممکن هستیم.

نشست شورای امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه و پس از گفتگوی منوچین با شبکه "ای بی سی" برگزار شد.

این مقام آمریکایی افزود: ما به ترکیه هشدار دادیم. من روز جمعه با وزیر دارایی این کشور صحبت کردم. وزارت امور خارجه نیز با آنان گفتگو کرده است. آنان می دانند اگر اقداماتشان را متوقف نکنند، چه خواهیم کرد.

دونالد ترامپ نیز در پیامی توییتری اظهار کرد، با قانونگذاران در حال همکاری برای اعمال تحریم هایی "قدرتمند" علیه ترکیه است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha