قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون اشتغال اداره کل کار استان همدان مطرح کرد

شناسایی انحراف در ۲۵ طرح اشتغالزای همدان

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از پرداخت ۱۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا در سالجاری خبر داد و گفت: در سالجاری ۲۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت گرفته است.

شناسایی انحراف در ۲۵ طرح اشتغالزای همدان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مصطفی قربانفر ، با بیان اینکه انحراف تسهیلات اشتغالزا در استان همدان ۵.۶ درصد است، از شناسایی و غیرفعال شدن ۲۵ طرح اشتغالزا در استان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه انحراف تسهیلات اشتغال در کشور ۱۵ درصد است، اظهار کرد: با نظارت هایی که بر طرح های اشتغالزای استان صورت گرفته، تا کنون ۲۵ مورد انحراف در طرح های اشتغال استان شناسایی و تسهیلات آنها غیرفعال شده است.

وی تصریح کرد: به بانکهای عامل استان نامه داده شده تا تسهیلات افرادی که برای طرح های اشتغالزا وام دریافت کرده اما در عمل دچار انحراف شده اند یکجا پس گرفته شود و با نرخ آزاد حساب کنند.

قربانفر یادآور شد: از سال ۹۶ تا کنون ۲۳۲۶ طرح اشتغال روستایی در استان همدان تسهیلات اشتغال دریافت کرده اند که از این تعداد ۱۳۰۰ طرح مربوط به اداره کار بوده و از این تعداد ۲۵ مورد انحراف شناسایی شده است.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان عنوان کرد: در استان همدان در مجموع ۳۰۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده که ۸۰ میلیارد تومان آن متعلق به امسال و ۲۲۰ میلیارد تومان متعلق به سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات خوداشتغالی توسط کمیته امداد و بهزیستی، خاطرنشان کرد: این دو نهاد حمایتی سالیانه ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی پرداخت می کنند که در سالجاری نیز ۱۵۰ میلیارد تومان سهمیه دارند.

قربانفر با بیان اینکه براساس آخرین آمار وزارت کار ۵۲۶ نفر در طرح کارورزی قرارداد بسته اند، ادامه داد: در استان همدان ۵۲۶ نفر در طرح کارورزی قرارداد بسته اند که در نهایت ۱۱۲ نفر جذب بازار شدند به طوریکه رشته های فنی از جمله برق، مکانیک و حسابداری از رشته هایی هستند که بیشترین جذب را در بازار کار داشته اند.

وی با بیان اینکه فامنین بیشترین جذب کارورز را داشته است، اظهار کرد: فامنین با وجود اینکه شهر کوچکی است نسبت به سهم خود عملکرد خوبی داشته و شهرستان نهاوند کمترین عملکرد را در جذب کارورزان داشته است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha