قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ذوالفقاری: ۴۹ زائر در عراق فوت شده اند

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به ازدحام در نجف و کربلا گفت: زائرانی که زودتر به کربلا و نجف رفته اند، زودتر بازگردند.

ذوالفقاری: ۴۹ زائر در عراق فوت شده اند

: حسین ذوالفقاری با بیان اینکه تراکم جمعیت در مرز خسروی وجود دارد، اما در سایر مرزها، تردد عادی انجام می شود، اظهار کرد: وضعیت مرز ها نسبت به دو روز پیش آرام تر است و تردد ها تقریبا به آسانی انجام می شود. از اول محرم ۳ میلیون زائر به عراق رفته اند که یک میلیون نفر به کشور بازگشته اند و در حال حاضر ۲ میلیون نفر در عراق هستند. در نجف و کربلا با ازدحام جمعیتی که وجود دارد شرایط خیلی عادی نیست، بنابراین زائرانی که زودتر به کربلا و نجف رفته اند، زودتر بازگردند. زائرانی هم که در مسیر هستند، حتما از شرایط کربلا و نجف اطلاع کسب کنند.

وی ادامه داد: ۴۹ زائر در عراق فوت شده اند که ۲۹ نفراز این تعداد در حوادث رانندگی فوت کرده اند. ۵۱ زائر در بیمارستان های عراق بستری هستند.۲۱۸ زائر به بیمارستان های ایران متقل شده اند و در داخل کشور هم حوادثی داشته ایم و از زائران می خواهیم احتیاط کافی را داشته باشند.

ذوالفقاری در پایان گفت: در حال تلاش هستیم تا آب به اندازه کافی در مرز ها دپو کنیم تا زائران در بازگشت با مشکل کمبود آب مواجه نشوند. تمام امکانات حمل و نقل را هم بسیج کرده ایم. برای شرایط اضطراری هم هزار کامیون در نظر گرفته ایم که امیدوارم به این کامیون ها نیازی نباشد. اگر زائران زمان سفر خود را مدیریت کنند، مشکلی در مرز ها بوجود نمی آید.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha