قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ: ترکیه و کردها باید جلوی فرار داعشی ها را بگیرند / آمریکا بدترین زندانی های داعشی را در اختیار دارد، اروپایی ها باید آنها را تحویل بگیرند

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید براینکه ترکیه و کردها باید جلوی فرار زندانیان داعشی را بگیرند، از کشورهای اروپایی خواست شهروندان پیوسته به داعش خود را بازگردانند.

ترامپ: ترکیه و کردها باید جلوی فرار داعشی ها را بگیرند / آمریکا بدترین زندانی های داعشی را در اختیار دارد، اروپایی ها باید آنها را تحویل بگیرند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس جمهوری آمریکا با تاکید براینکه ترکیه و کردها باید جلوی فرار زندانیان داعشی را بگیرند، از کشورهای اروپایی خواست شهروندان پیوسته به داعش خود را بازگردانند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد دوشنبه در پیامی توئیتری با این ادعا که ایالات متحده بدترین زندانیان داعشی را نگه داری می کند، نوشت: ترکیه و کردها نباید اجازه دهند آن ها (داعشی ها) فرار کنند.

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی باید بعد از درخواست های مکرر، شهروندان خود را که به داعش پیوسته بودند به کشورشان بازمی گرداندند، تاکید کرد: آن ها اکنون باید این کار را بکنند.

ترامپ که سیاست های سخت گیرانه ای برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا اتخاذ کرده، تصریح کرد: آن ها (زندانیان داعشی) هرگز به ایالات متحده نمی آیند و نباید راه داده شوند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته گزارش داد نزدیک شدن نیروهای ترکیه به یک شهر مهم در شمال شرقی سوریه و شروع درگیری ها، فرار صدها نفر از اعضای وابسته به داعش از یک کمپ آوارگان در عین العیسی نزدیک به یک پایگاه ائتلاف آمریکایی را در پی داشت.

این کمپ حدود ۳۵ کیلومتری جنوب مرز سوریه - ترکیه و محل استقرار نزدیک به ۱۲ هزار داعشی از جمله زنان و کودکان آنهاست.

براساس گزارش این خبرگزاری، نیروهای کرد در شمال سوریه در بیانیه ای اعلام کردند که ۹۵۰ نفر از حامیان داعش پس از حمله به نیروهای محافظ و هجوم به سمت گیت ها فرار کرده اند. شمار این افراد هنوز دقیقا تایید نشده است.

برخی از منابع آمارهای افراد زندانی داعش در اختیار کردها و خانواده آنان را تا ۱۲ هزار نفر نیز ذکر کرده اند و اکنون بیم آغاز دوباره درگیری ها با داعش به دنبال فرار آنان از زندان های نیروهای کرد در شمال سوریه وجود دارد.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز مدعی شد که جنگنده های ترکیه روز یکشنبه روستاهای نزدیک این کمپ را هدف قرار داده اند.

اما رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این خبرها را رد و گزارش های حاکی از فرار زندانیان داعشی را «دروغ پراکنی» توصیف کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه مستقر در شمال شرق این کشور، هزاران نفر از تروریست های داعش و خانواده های آنها را در بازداشت دارند و هشدار دادند که به علت افزایش درگیری با ترکیه احتمالا قادر به نگهداری از آن ها نخواهند بود.

ترکیه چهارشنبه هفته گذشته با آغاز عملیاتی با نام «چشمه صلح» به شمال شرقی سوریه حمله کرد و تا به حال شهرهای شمالی تل ابیض و راس العین را هدف قرار داده است.

سوریه با محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال شرق این کشور از آمادگی ارتش برای مقابله با هر چالشی خبر داده است. همچنین خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که واحدهایی از ارتش این کشور به سمت شمال شرق برای مقابله با حمله آنکارا حرکت کرده اند.

ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات و عملیات شاخه زیتون با همکاری گروه های مورد حمایت خود در سال های گذشته چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha