پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیوستن ایران به بلوک اوراسیا اتفاقی ارزشمند است

استاندار گلستان با اشاره به پیوستن ایران به بلوک اوراسیا گفت: پیوستن ایران به این بلوک که در آن تعرفه ای برای صادرات و واردات بسیاری از کالاها وجود ندارد، اتفاقی ارزشمند است.

پیوستن ایران به بلوک اوراسیا اتفاقی ارزشمند است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، هادی حق شناس در کارگروه تنظیم بازار استان، با اشاره به فشارهای آمریکا بر کشور اظهار کرد: موضع مقتدارانه کشور آثار مثبتی در ارتقا شاخص های اقتصادی داشته و بازار سرمایه در حال رشد است.

 وی تصریح کرد: فشارهای ترامپ بر اقتصاد کشور به گونه ای بود که تلاش می شد تورم سه رقمی و در واقع یک ابر تورم را به اقتصاد ایران وارد کنند اما موفق نشدند و امروز تورم نقطه به نقطه ای که در اردیبهشت ماه سالجاری به ۵۲ درصد رسیده بود، به ۳۵ درصد رسیده است.

* تلاش آمریکا برای تورم بالای 50 درصد  برای ایران/ پیش بینی رشد اقتصادی مثبت از سوی بانک جهانی برای اقتصاد ایران
استاندار گلستان افزود: پیش بینی ها نشان می دهد کشور تا پایان سال به تورم ۳۲ تا ۳۰ درصد نیز خواهد رسید و اگرچه می دانیم این ارقام هم بالاست اما باید توجه داشت که آمریکا در یک جنگ اقتصادی تلاش داشت تورمی بیش از اعداد را به ایران تحمیل کند اما موفق نشد.
استاندار گلستان با اشاره به پیوستن ایران به بلوک اوراسیا یادآور شد: پیوستن ایران به این بلوک که در آن تعرفه ای برای صادرات و واردات بسیاری از کالاها وجود ندارد، اتفاقی ارزشمند است.
حق شناس خاطرنشان کرد: پیش بینی بانک جهانی برای اقتصاد ایران در سال۲۰۱۹ رشد صفر و در سال های بعد رشد اقتصادی مثبت است.
لازم به ذکر است در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی به ارائه گزارشات خود در زمینه تنظیم بازار پرداختند.

انتهای پیام/2307/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha