قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس:

حمله به نفتکش ایرانی حرکتی بُزدلانه بود/ایران اینگونه اقدامات را بی پاسخ نمی گذارد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون برای معرفی عامل حادثه رخ داده برای نفتکش ایرانی زود است، گفت: این اقدام یک حرکت بُزدلانه بود که قطعا پس از روشن شدن جزئیات ماجرا بی پاسخ نخواهد ماند.

حمله به نفتکش ایرانی حرکتی بُزدلانه بود/ایران اینگونه اقدامات را بی پاسخ نمی گذارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اسدالله قره خانی ، با اشاره به حادثه رخ داده برای نفتکش ایرانی در دریای سرخ بیان کرد: نفتکش ایرانی بدون اینکه هیچ تخلفی مرتکب شده باشد با رعایت مقررات بین المللی در حال حرکت بوده است اما به فاصله کوتاهی دو انفجار بر اثر اصابت یک شیء خارجی در بدنه کشتی رخ داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در ابتدا با وارد شدن نفت ها به آب آلودگی کمی ایجاد شده است اما از آنجا که کشتی مجهز بوده کادر کشتی با مهارت خوبی که داشتند توانستند وضعیت را کنترل کرده و باکس هایی که آسیب دیده بودند نفت شان تخلیه شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: از نظر مقررات بین المللی کشتی که آسیب دیده است دیگر نمی تواند به مسیر خود ادامه دهد و باید به مبدأ بازگردد. این کشتی نیز ظرف ۸ الی ۹ روز آینده به بندر عباس باز خواهد گشت.

قره خانی در ادامه تاکید کرد: مسلما کشتی مورد اصابت قرار گرفته است ولی اکنون نمی توان گفت که از ناحیه کدام کشور این اتفاق رخ داده است بلکه باید کار کارشناسی با حضور کارشناسان نظامی، امنیتی و فنی انجام شود و سپس مقصر این حادثه معرفی گردد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ گاه اینگونه اقدامات را بی پاسخ نگذاشته است، بیان کرد: ایران همواره پرقدرت و با صلابت و هوشمندانه پاسخ دشمنان خود را داده است و در این باره نیز پس از روشن شدن جزئیات ماجرا پاسخ لازم داده می شود. این اقدام یک حرکت بُزدلانه بود و حادثه بزرگی از نظر ما به شمار نمی رود.

قره خانی در پایان افزود: از آنجا که اکنون ایران با بزرگواری در راستای بهبود روابط با کشورهای عرب منطقه گام برداشته است، این ماجرا می تواند شیطنتی برای جلوگیری از بهبود روابط منطقه ای باشد. از سوی دیگر قدرت های استکباری به دنبال خودنمایی در منطقه هستند اما باید بدانند که با این اقدام راه به جایی نمی برند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha