قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ضرورت استمرار خدمات درمانی در زمان بحران های احتمالی

فرماندار سردشت گفت: استمرار خدمات در حوزه درمان و سلامت و همچنین برنامه ریزی های منسجم و آشنایی با هرگونه تهدیداتی در این حوزه، سبب پایداری خدمات و مدیریت آنها در زمان بحران های احتمالی می شود.

ضرورت استمرار خدمات درمانی در زمان بحران های احتمالی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ارومیه، اقصی نخشی پور امروز در کارگروه سلامت در بلایا که در سالن اجتماعات شهرداری سردشت با حضور کارشناسان بیمارستان های جنوب استان برگزار شد، اظهار کرد: حوزه سلامت رکن اصلی و یکی از مراکز حساس و قابل توجه جامعه بوده و می تواند به عنوان یکی از مراکز تهدیدآور مورد توجه قرار گیرد که مسائل مربوط به آب، درمان و بهداشت از جمله آنها است.

وی بیان کرد: در شرایطی که دشمن از هرگونه جنگ نرم، فرهنگی و اقتصادی علیه کشورمان کوتاهی نکرده باید مسؤولان با برنامه ریزی های مدر این زمینه، نقش آفرینی کنند.

فرماندار سردشت افزود: خوشبختانه خدمات برابر برنامه ریزی ها در حال انجام است که برآوردها و پیش بینی ها به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه ضرورت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

نخشی پور اضافه کرد: کارگروه های مدیریت بحران و پدافندغیرعامل حساسیت موضوعات را بیشتر کرده و حاوی این پیام است که بیشتر و بهتر در راستای رفع مشکلاتی که احیانا در آینده به عنوان چالش ها و تهدیدهایی وقوع پیدا می کند با برنامه ریزی های از پیش انجام شده آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: استمرار خدمات در حوزه درمان و سلامت و همچنین برنامه ریزی های منسجم و آشنایی با هرگونه تهدیداتی در این حوزه، سبب پایداری خدمات و مدیریت آنها در زمان بحران های احتمالی می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت نیز در این جلسه گفت: در بحث ساز و کارهای مرتبط با مدیریت بحران شهرستان که ۱۴ کمیته برای آن و ۱۳ کارگروه برای پدافند غیرعامل تعریف شده، کارگروه سلامت در بلایا نیز قرار گرفته است.

عباس اسماعیل ثانی اظهار داشت: در کارگروه سلامت در بلایا ۹ کمیته شهرستانی درمان، بهداشت، غذا و دارو، فنی و پشتیبانی، امداد و نجات، آموزش، اطلاع رسانی، اجتماعی، آمار و اطلاعات گنجانده شده است.

وی در رابطه با سامانه HICS نیز بیان کرد: این سامانه به بحث سازماندهی و ساماندهی کارمندان، تجهیزاتی و پشتیبانی تشکیلات مربوط می شود که در زمان وقوع حوادث و بلایا بتوان با برنامه ریزی های مناسب و هماهنگ وظایف محوله به شکل مطلوبی انجام شود.

انتهای پیام/ 1021/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha