قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۹۰۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۱۳ هزار تنی تولید گوشت قرمز در کردستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از اجرای طرح پیشران کشاورزی در استان خبر داد که تولید گوشت قرمز در استان را ۱۳ هزار تن افزایش می دهد.

افزایش ۱۳ هزار تنی تولید گوشت قرمز در کردستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سنندج، خالد جعفری شامگاه امروز در مراسم روز ملی دامپزشکی که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دام و طیور و زنبورعسل یکی از بخش های عمده و قابل توجه اقتصاد استان است.

وی با بیان اینکه پراکندگی دام در استان کردستان بیش از استان های دیگر است، گفت: کردستان تنها استان کشور است که عشایر و دام کوچ رو ندارد لذا همین ساکن بودن دام ریسک و خطر انواع بیماری های منتقله و مشترک دام و انسان را موجب می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد: با توجه به رسالت عظیم سازمان نظام دامپزشکی استان می طلبد در خصوص بیماری های دامی حساسیت  بیشتری داشته باشند.

جعفری خاطرنشان کرد: از لحاظ تولید مرغ گوشتی کردستان میان هشت استان غربی کشور رتبه اول را دارد که این مهم از جمله نقطه قوت اقتصاد استان است.

وی به ایجاد واحد های دامی در مقیاس بزرگتر در استان گریزی زد و گفت: این امر برای اشتغال فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی نوید خوبی است و ما هم به عنوان متولی سازمان جهاد کشاورزی قول مساعد همکاری و حمایت می دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه امسال عملیات طرح پیشران در استان اجرا می شود، تصریح کرد: طرح افزایش ۱۳ هزار تن گوشت قرمز در قالب  طرح پیشران در استان در حال طی کردن مراحل اجرا است.

جعفری در پایان اظهار کرد: طرح پیشران بستری برای اشتغال زایی فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی و ساکنین روستاها بوده و اقدام مطلوبی در راستای توسعه اقتصادی استان است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha