قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پرندگان مهاجر میهمان سایت های آبی زنجان

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان زنجان از حضور پرندگان مهاجر در سایت های آبی استان همزمان با مهاجرت این پرندگان خبر داد.

پرندگان مهاجر میهمان سایت های آبی زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی قرجه لو امروز در زنجان با بیان اینکه همه ساله با آغاز فصل سرما پرندگان مهاجر شمال به جنوب سفر می کنند، اظهار کرد: این پرندگان از مناطق سردسیر به مناطق گرمسیر مهاجرت می کنند.

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان زنجان افزود: بیشتر پرندگان مهاجر حاضر در استان زنجان از گونه «فواصیل»، «فلامینگو»، «درنا»، اردک سانان از انواع سرسبزها، مرمری و خوتکا، غازها و ... است.

وی با بیان اینکه در مسیر مهاجرت، پرندگان مهاجر در محل های مختلف به صورت موقت توقف می کنند، ادامه داد: استان زنجان در مسیر استراتژیک این پرندگان قرار دارد.

قرجه لو با بیان اینکه چندین زیستگاه پرندگان مهاجر و سایت های مورد نظر پرندگان آبزی و کنارآبزی در استان زنجان فعال است، ادامه داد: هشت سایت پرندگان آبزی و کنارآبزی در استان زنجان میزبان پرندگان مهاجر است.

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان زنجان خاطر نشان کرد: دو سایت در شهرستان طارم و ماهنشان در جوار رودخانه قزل اوزن، سد گلابر، تهم، خلیفه لو، فیله خاصه و ... از جمله این سایت های میزبان پرندگان مهاجر است.

وی با بیان اینکه پرندگان مهاجر در هشت سایت مذکور سرشماری می شوند، گت: البته سدهای خاکی موجود در استان نیز میزبان پرندگان مهاجر است.

قرجه لو با بیان اینکه از اوایل مهر ماه پرندگان آغاز به مهاجرت می کنند و تا آبان ماه ادامه دارد، اظهار کرد: پرندگان مهاجر از 15 اسفند آغاز به مراجعت می کنند.

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل محیط زیست استان زنجان سایت های موجود در استان را زیستگاه موقت پرندگان خواند و گفت: تخریب این زیستگاه ها می تواند آسیب جبران ناپذیری به طبیعت وارد کند.

وی با بیان اینکه در سال 1396 تعداد 6 هزار و 400 قطعه پرنده مهاجر در استان زنجان سرشماری شده است، خاطر نشان کرد: این عدد در سال گذشته 7 هزار قطعه بوده است.

قرجه لو با بیان اینکه به منظور حفاظت از حیات وحش مجوز شکار در سال های گذشته صادر نشده است، ادامه داد: گشت های نظارتی نیز در این ایام در سایت ها حضور مستمر دارند.

انتهای پیام/73009/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha