قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تقویت اقتصاد روستا با محوریت روستائیان؛ هدف طرح مثلث توسعه اقتصادی

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از اهداف طرح مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی استان تقویت اقتصاد روستا با محوریت روستائیان است.

تقویت اقتصاد روستا با محوریت روستائیان؛ هدف طرح مثلث توسعه اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در ادامه سلسله جلسات بررسی اقدامات معین های اقتصادی مقاومتی، در جلسه ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و فرماندار کاشمر، اقدامات معین های اقتصاد مقاومتی این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

استاندار خراسان رضوی در بخشی از این جلسه گفت: یکی از اهداف طرح مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی استان تقویت اقتصاد روستا با محوریت روستائیان است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد رغبت فعالیت در روستاها برای افراد جوان و تحصیلکرده نیازمند مدرن سازی و صنعتی شدن کسب و کارهای گوناگون است، افزود: در حوزه هایی مثل دامپروری چنانچه فعالیت ها به شکل صنعتی دنبال شود، فرد شاغل رغبت بیشتری به کار کردن پیدا خواهد کرد و این مهم باعث مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها خواهد شد.

رزم حسینی تاکید کرد: افراد تسهیل گر قبل از حضور در روستاها ابتدا باید آموزش های لازم را ببینند و اطلاعات روستائیان را جمع آوری کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه پای کار بودن بخش خصوصی یکی از امتیازات طرح مثلت توسعه اقتصادی- فرهنگی استان است، تصریح کرد: باید به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی در روستاها باشیم، از طرفی مشاغل خرد را باید مورد توجه دقیق قرار دهیم، چراکه نوسانات اقتصادی کلان بر روی مشاغل اقتصادی خرد کمتر تاثیر می گذارد.

انتهای پیام/ 70071

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha