قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد نماینده رودسر از ناهماهنگی دستگاه ها در کنترل غرقاب

نماینده مردم رودسر و املش از غرقاب شدن روستاهای این منطقه از شب گذشته تا امروز خبر داد و گفت: خسارات زیادی به منطقه وارد شده است. بارها هشدار داده ایم اما به علت ناهماهنگی دستگاه ها همواره با بحران مواجه می شویم.

انتقاد نماینده رودسر از ناهماهنگی دستگاه ها در کنترل غرقاب

اسدالله عباسی در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: از شب گذشته تا امروز بسیاری از واحدهای تجاری، مسکونی، مزارع، باغات و منازل در رودسر و املش غرق آب شدند. در شهر رامکوه یک دهه پل ارتباطی به طول ۴۹ متر و عرض ۵.۷ متر به طور کامل از بین رفته است. ارتباط بعضی روستاها با سایر مناطق قطع شده است. همچنین رانش زمین و حاشیه جاده و رودخانه باعث خسارات زیادی شده است.

نماینده مردم رودسر و املش با استناد به گزارش فرمانداری ها و بخشداری های این دو شهرستان، اظهار کرد: بسیاری از روستاها خسارت دیده اند. در خود رودسر ۱۵ نقطه ریزش کوه، دو مورد رانش زمین گزارش شده است. در چند منطقه انبارهای برنج از بین رفته اند. از وزرای کشور، نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه می خواهم که به وضعیت حادثه دیدگان رسیدگی و خسارت وارده به رودسر و املش را جبران کنید.

عباسی با بیان این که بارها در مورد طغیان رودخانه ها این منطقه هشدار داده ایم، گفت: این رودخانه ها نیازمند لایروبی هستند. متاسفانه به دلیل ناهماهنگی دستگاه ها همواره با این بحران مواجه بوده ایم.

نماینده مردم رودسر و املش در مورد تولید فندق در کشور اظهار کرد: منطقه اشکورات رحیم آباد بیش از ۷۰ درصد فندق کشور را تامین می کند. در سال گذشته ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان قیمت هر کیلو فندق بود. یک کشاورز می توانست با یک کیلو فندق یک کیلو گوشت یا دو کیلو برنج بخرد. امسال اما یک کیلو فندق به پایین ترین سطح قیمت یعنی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان رسیده است. متاسفانه کشاورزان فقط در شرایط فعلی می توانند ۲۵۰ گرم گوشت یا یک کیلو برنج بخرند چه کسی این بی عدالتی را پاسخ می دهد؟

وی ضمن انتقاد از وضعیت چای و چایکاری در حوزه انتخابیه، ادامه داد: قیمت برگ سبز چای و چای خشک غیرکارشناسی و ناعادلانه است. نرخ تضمینی دولت برای هر کیلو برگ سبز چای واقعی نیست، چرا که کارخانجات ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تن بالاتر از نرخ خرید تضمینی می خرند. قیمت واقعی چای درجه یک بالای ۷۰۰۰ تومان و درجه دو بالای ۵۰۰۰ تومان است.

عباسی خطاب به تیم اقتصادی دولت، اظهار کرد: به فکر مردم باشید، واقع بینانه فکر کنید، به وضعیت کشاورزی با عینک واقعی نگاه کنید.

وی در پایان خطاب به محمود حجتی گفت: وضعیت استخدام ناظرین چای را مشخص و نرخ واقعی چای را به مردم اعلام کنید. آقای مصری! درباره بحث سهمیه قیر وزارت کشور فکری کنید که وزارت راه و شهرسازی برای مختل کردن پروژه ها بهانه ای نداشته باشد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha