قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بحران در گردشگری اسپانیا

یک ماه پس از ورشکستگی ناگهانی یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی اروپا، صنعت گردشگری اسپانیا نیز با بحران جدی مواجه شده است.

بحران در گردشگری اسپانیا

به نقل از بی بی سی، پس از تاثیرات منفی ورشکستگی شرکت « توماس کوک» بر صنعت گردشگری ترکیه، حالا نوبت به اسپانیا رسیده است. به گفته اتحادیه هتل داران اسپانیا، حدود  ۱.۳ میلیون گردشگر قادر نخواهند بود در پاییز و زمستان امسال به مناطق دیدنی اسپانیا سفر کنند. کارشناسان این کشور معتقدند این معضل تعطیلی حداقل ۵۰۰ هتل و خسارت چندصد میلیون یورویی را برای صنعت گردشگری اسپانیا به دنبال خواهد داشت.

در همین راستا دولت اسپانیا از اقداماتی برای مقابله با ضرر و زیان های ناشی از ورشکستگی این شرکت خبر می دهد که هزینه ۳۰۰ میلیون یورویی را دربر خواهد داشت. مقام های این کشور همچنین از تخصیص بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری برای توسعه و پیشرفت زیرساخت های صنعت گردشگری این کشور خبر می دهند.

طبق تحقیقات دولت اسپانیا، جزایر قناری که یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری اسپانیا محسوب می شود امسال از ۴۰۰,۰۰۰ مسافر شرکت مسافرتی « توماس کوک» محروم خواهد بود. این یعنی یکی از بزرگ ترین هتل های این منطقه که قراردادی را برای اختصاص دادن ۹۵ درصد از اتاق های خود تا سال ۲۰۲۳ به مسافران «توماس کوک» امضا کرده بود نیز در آستانه ورشکستگی قرار دارد. تعطیلی این هتل به معنای به خطر افتادن آینده شغلی ۱۶۰ خدمه این هتل در کنار ۳,۴۰۰ خدمه هتل های دیگر این منطقه است.

بیش از ۷۰۰ نفر از کارکنان شعبه شرکت «توماس کوک» در اسپانیا -  یکی از بزرگ ترین شعبه های این شرکت - می گویند آن ها بزرگ ترین قربانیان این ورشکستگی هستند.

چندی پیش مقام های ترکیه ای نیز در پی اعلام ورشکستگی شرکت مسافرتی «توماس کوک» و تاثیرات منفی آن بر صنعت گردشگری ترکیه اعلام کردند، برنامه هایی را برای جبران جای خالی « توماس کوک» درنظر خواهند گرفت.

«توماس کوک» - غول خدمات مسافرتی بریتانیا - چندی پیش اعلام ورشکستی کرد. این شرکت از سال ۱۸۴۱ فعالیت خود را در بریتانیا آغاز کرد و هماهنگی هتل و خطوط هواپیمایی را برای  ۱۹ میلیون مسافر از ۱۶ کشور مختلف به عهده داشت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha