قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

خرید توافقی سیب درجه سه از باغداران

اقتصاد کشاورزیتهران مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون دو میلیون و ۴۳۰ کیلوگرم سیب درختی درجه سه از باغداران خریداری شده است.

خرید توافقی سیب درجه سه از باغداران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش یکشنبه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، «حسین شیرزاد» این اقدام را به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی عنوان کرد.

وی افزود: در روزهای گذشته خرید توافقی سیب درختی درجه سه در استانهای آذربایجان غربی و سمنان آغاز شده و شرکت های روستایی سپاس، چونغرالوی پل و اتحادیه تعاونی های روستایی نقده در استان آذربایجان غربی و اتحادیه تعاونی روستایی استان سمنان با ایجاد مراکز خرید اقدام به خرید این محصول کرده اند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران پیش بینی کرد: با توجه به سال آور باغات سیب درختی کشور، تولید این محصول به بیش از ۳ میلیون و ۶۵۰  هزار تن در سطح کشور برسد که از این میزان حدود ۹۰۰ هزار تن به لحاظ سایز و کیفیت در رده سیب درختی درجه سه و صنعتی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه سیب درختی درجه سه قابلیت صادرات ندارد، تصریح کرد: این نوع سیب باید با استفاده در صنابع تبدیلی و تبدیل به کنسانتره و آبمیوه به بازارهای هدف صادراتی ارایه شود.

شیرزاد افزود: در روزهای اخیر قیمت سیب درختی درجه سه توسط واحدهای صنابع تبدیلی کاهش و به کمتر از ۵۰۰ تومان در هر کیلو رسیده بود که این رقم تکافوی هزینه های بالای تولید و معشیت باغداران را نمی داد.

وی اضافه کرد: به همین منظور با هدف تنظیم بازار این محصول سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مبادرت به خرید توافقی در سطح قطب های اصلی تولید سیب کشور کرد و  امیدوار است با همراهی کارگروه های تنظیم بازار بتواند نسبت به تعدیل قیمت این محصول در بازار به نفع تولید کنندگان و مصرف کنندگان گام بردارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha