قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قرارداد ۲ پروژه لرزه نگاری با شرکت های ایرانی امضا شد

مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، قرارداد ۲ پروژه لرزه نگاری را با ۲ شرکت ایرانی امضا کرد.

قرارداد ۲ پروژه لرزه نگاری با شرکت های ایرانی امضا شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، قرارداد پروژه لرزه نگاری دوبعدی «باشت» بین سیدصالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و بهبهانی نیا، رئیس هیئت مدیره شرکت عملیات اکتشاف نفت (زیرمجموعه اویک) و قرارداد پروژه لرزه نگاری سه بعدی «پانیذ» بین هندی و امید عساکره، مدیرعامل شرکت توسعه انرژی و نفت نگین آفاق کیش (تنکو) امضا شد.

پروژه پانیذ، بزرگ ترین پروژه لرزه نگاری سه بعدی آبی - خاکی کشور خواهد بود که در پهنه ای به وسعت ۲ هزار کیلومتر مربع از شهرستان های شادگان، آبادان، ماهشهر و دارخوین و با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال اجرا خواهد شد و مدت زمان اجرای آن ۳۲ ماه در نظر گرفته شده است.

در فاز داده برداری این پروژه، بخش قابل توجهی از حوضه رسوبی دشت آبادان پوشش اکتشافی داده می شود و پوشش لرزه نگاری سه بعدی دشت آبادان تا حد زیادی تکمیل خواهد شد، همچنین ارتباط ساختارهای شرق کارون با ساختمان های مجاور بررسی و پیش بینی می شود تله های هیدروکربوری از نوع چینه ای شناسایی شوند.

پروژه لرزه نگاری دوبعدی باشت هم با اعتباری بالغ بر ۱.۴ هزار میلیارد ریال در پهنه استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان ازسوی شرکت عملیات اکتشاف نفت (زیرمجموعه اویک) انجام خواهد شد و مدت زمان اجرای آن ۲۸ ماه برآورد شده است.

پروژه لرزه نگاری باشت نیز با هدف شناسایی ظرفیت های جدید اکتشافی اجرا می شود و در فاز داده برداری آن، حوضه رسوبی دزفول جنوبی بررسی می شود و انتظار می رود هندسه دقیق ساختمان ها و عمق دستیابی به اهداف اکتشافی تعیین و مشخص شود.

 سید صالح هندی در مراسم اعلام کشف میدان گازی جدید و امضای قرارداد پروژه های لرزه نگاری پانیذ و باشت با اعلام اینکه در سال ۹۸حدود ۱۴ عملیات مغناطیس و ثقل مغناطیس به مناقصه می رود، اظهار داشت: ۷ عملیات تعیین تکلیف شده و تا انتهای سال در مورد بقیه اطلاعات قوی ارائه خواهیم داد.

وی افزود: مجموع سرمایه گذاری این ۱۴ پروژه ۲۲۰۰ میلیارد تومان است.

مدیر شرکت اکتشاف شرکت ملی نفت گفت؛ این ۱۴ پروژه پراکندگی خوبی دارد و در بندر جاسک، جازموریان، میانه و بستان آباد ست.

وی گفت: امضای این قراردادها در این شرایط دو پیام واضح دارد؛ یکی اینکه علیرغم مشکلات صنعت نفت امضای قرارداد نشان می دهد نفت زنده، پرتلاش و پرامید ماموریت خود را انجام می دهد.

هندی ادامه داد: سرمایه گذاری لرزه نگاره و ژئوفیزیک بلندمدت است و همانطور که وزیر  گفته اند ، نفت باامید کامل و زنده به آینده روشن چشم دارد.

وی تاکید کرد: ما هیچگاه به استقبال تحریم نمی رویم، به دنبال قطع ارتباط با دنیا نیستیم و دست تسلیم برای قبول زورگویی بالا نمی بریم.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha