قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سفره عشق در مسیر عاشقان کربلا/موکب حضرت ابوالفضل(ع) میزبان 2000 زائر آذربایجانی

درآستانه اربعین حسینی موکب حضرت ابولفضل(ع) اردبیل آماده پذیرایی از زائرین اتباع آذری و شهر های شمالی استان اردبیل است و این موکب تا ۹ آبان برپا خواهد بود.

سفره عشق در مسیر عاشقان کربلا/موکب حضرت ابوالفضل(ع) میزبان 2000 زائر آذربایجانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری فارس ـ اردبیل؛ سرویس فرهنگی: همه ساله چندین روز مانده به اربعین، عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از سرتاسر دنیا برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اربعین حسینی روانه کربلا می شوند و زیبایی هایی غیرقابل وصف را با شرکت در این تجمع، رقم می زنند و در واقع مراسم اربعین روایتی متفاوت از عشق سرشار از معنویت است.

علاوه بر حضور ملت ایران اسلامی در پیاده روی اربعین حسینی مسلمانان بسیاری از کشورهای مختلف جهان در این اجتماع عظیم حضور می یایند و از این رو مسلمانان کشورهای همسایه از ۵نقطه کشور وارد ایران می شوند تا از طریق مرزهای ایران اسلامی وارد کشور عراق شده و در پیاده روی اربعین حسینی حضور یابند.

 

به واسطه حضور کاروان های خارجی در کشور موکب هایی به میزبانی از عشاق روان شده از هر جای به سوی کعبه عشق، برخاسته و سفره عشق در مسیر گسترانیده شده است.

استان اردبیل نیز یکی از مرزهایی است که همه ساله عاشقان دیار دوست از حوزه قفقاز را میزبانی کرده و موکب هایی در مسیر حرکت زائران آذربایجانی در دو نقطه استان ایجاد شده که یکی از این موکب ها علاوه بر موکب پایانه مرزی بیله سوار، موکب حضرت ابوالفضل العباس(ع) امام زاده سید صدرالدین است.

 

موکب حضرت ابوالفضل(ع) امام زاده سید صدرالدین واقع در شهر اردبیل از زائران اتباع آذری و شمال استان در بدو ورودشان به این شهر استقبال می کند که حال و هوای خاصی دارد. زائران داخلی و خارجی با حضور در این امام زاده علاوه بر زیارت مرقد متبرکه مورد پذیرایی خادمان این موکب قرار می گیرند.

خادمان حاضر در این موکب با جان و دل از زائران استقبال  کرده و به آن ها خدمت رسانی می کنند و این موکب علاوه بر ارائه پذیرایی و اسکان، برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی برای زائران اربعین حسینی برگزار می کنند.


موکب حضرت ابوالفضل(ع) پذیرای زائران اتباع آذری و شمال استان اردبیل

مدیر اجرایی موکب حضرت ابوالفضل(ع) در اردبیل اظهار کرد: موکب واقع در امامزاده سید صدرالدین چندین سال است که به نام حضرت ابوالفضل(ع) مزین شده و خادمان افتخاری این آستان مقدس در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی به صورت شبانه روزی تلاش می کنند.

وی افزود: چندین روز مانده به اربعین حسینی زائران از کشور آذربایجان و از شهرهای شمالی استان اردبیل در موکب حضرت ابوالفضل (ع) اسکان داده می شوند تا ضمن استراحت به زیارت و عبادت بپردازند.

نوبخت تصریح کرد: تمامی هزینه های صرف شده در این موکب توسط مردم خیر استان اردبیل تامین می شود و این موکب از ۹ مهرماه تا ۸ آبان ماه دایر بوده و  آماده پذیرایی از زائران است.

مدیر موکب حضرت ابوالفضل(ع) بیان کرد: این موکب پس از اتمام مراسم اربعین نیز  برپا بوده و آماده پذیرایی و اسکان زائرانی که به مبدا خود بازمی گردند خواهد بود.

وی افزود: تاکنون بالای ۲۰۰۰ نفر به صورت شبانه روزی در این موکب اسکان داده شده اند و بالغ بر هزار نفر، مورد پذیرایی قرار گرفته اند و خدمات این موکب به زائران همچنان ادامه دارد.

 

تا عمر دارم اربعین را در کربلا خواهم بود

حسین دین محمد یکی از زائران آذری در اردبیل اظهار کرد: در آستانه نماز ظهر بود که در آستان متبرک امام زاده سید صدرالدین اردبیل توقف کردیم و از سوی حاضران در این موکب، استقبال بسیار خوبی از کاروان ما به عمل آمد و ما بسیار از شرایط موجود راضی هستیم.

وی افزود: حضور در آستان مبارک امام زاده سید صدرالدین که از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است سبب شد تا در راه رسیدن به کربلا ارادت خود را به این امام زاده هم اعلام کنیم و این مکان بسیار معنوی است و به انسان آرامش می دهد.

این تبعه آذری با اشاره به اهمیت وحدت بین مسلمانان، اظهار کرد: کشور آذربایجان، ایران و عراق کشورهای برادری هستند که با همدلی و همکاری سبب زنده نگه داشتن دین اسلام و نهضت عاشورا خواهند شد و در حقیقت موفقیت اسلام موفقیت تمام مسلمانان است.

 

برای بار پنجم متوالی اربعین را به کربلا می روم

دین محمد بیان کرد: برای بار پنجم متوالی است که در مراسم اربعین شرکت خواهم کرد و حس و حالی که در زمان اولین حضورم در مراسم اربعین تجربه کردم سبب شده تا ۵ سال متوالی اربعین را روانه کربلا شوم و تا عمر دارم مراسم اربعین را در این مکان مقدس خواهم بود.

وی گفت: طبیعی است که زبان ها از وصف شور و شوق مراسم اربعین و حضور در کربلا عاجز است، چرا که کربلا سرزمینی است که ما می توانیم عشق به معنای واقعی کلمه را تجربه کنیم و حضور در مراسم اربعین بهترین فرصت برای خودسازی و ثابت قدم شدن در راه حضرت سید الشهدا(ع) است.

این زائر آذربایجانی ضمن ابراز رضایت از میزبانی اردبیلی ها در دو موکب شهرستان های بیله سوار و اردبیل تصریح کرد: برداران هم زبان ما در استان اردبیل بسیار با مهر و محبت با ما رفتار کردن و این ما را بسیار خوشنود کرد.

 

اربعین برای کل بشریت است

یوسف کیشی زاده یکی دیگر از زائران آذری بود که به گفت: اولین بار است که خدا نصیب کرده تا به زیارت امام حسین(ع) عازم شوم و این بسیار برایم خوشحال کننده است و در واقع این سفر سبب شده تا حال و هوایی دیگر داشته باشم.

وی افزود: مراسم اربعین حسینی برای کل بشریت است و ارزش و اهمیت این روز بزرگ سبب شده تا از سرتاسر دنیا مردم در این تجمع معنوی شرکت کنند.

این زائر آذری عنوان کرد: از دوران کودکی خانواده من درباره واقعه کربلا و مصیبت های وارده به امام حسین(ع) و یارانش صحبت می کردند و عشق امام حسین(ع) و یاران باوفایش سبب شده تا روانه کربلا شوم.

 

کیشی زاده بیان کرد: بهترین آرزویی که برای برادران مسلمان خود دارم زیارت کربلا است که امیدوارم این زیارت برای تمام مسلمانان جهان محقق شود.

وی گفت: در موکب حضرت ابوالفضل(ع) در اردبیل از ما پذیرایی بسیار مطلوبی انجام دادند و ما در این مکان ضمن انجام زیارت و عبادت، استراحت هم  کردیم و از برادران خود در اردبیل نهایت تشکر را دارم.

از اردبیل، میلیون ها زائر عاشق اباعبدالله الحسین(ع) از کشورهای مختلف جهان در مسیر عشق پا نهاده اند تا دلدادگی خود را به سیدالشهدا(ع) نشان دهند و پیام «حب الحسین یجمعنا» را به جهانیان اعلام کنند.

گزارش: حامد قادری

انتهای پیام/3463/118

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha