قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

غفلت به ظرفیت گردشگری و تئاتر/ مشهد قطب تئاتر کشور است

یک کارگردان تئاتر با اشاره به ظرفیت بالای مشهد در جذب توریست و گردشگر، گفت: در بسیاری از شهر های دنیا تئاتر یک جاذبه توریستی محسوب می شود و مشهد هم می تواند از این 30 میلیون زائر و گردشگری که سالیانه به این شهر می آیند برای تئاتر استفاده کند.

غفلت به ظرفیت گردشگری و تئاتر/ مشهد قطب تئاتر کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی حاتمی نژاد در مشهد، گفت: مشهد به عنوان یک کلان شهر با جمعیتی بالای 3 میلیون نفر هنوز هم در زمینه تئاتر جای پیشرفت دارد و بسیاری از مردم این شهر نمی دانند که در این شهر تئاتر اجرا می شود.

کارگردان تئاتر«بازجویی ها»، به ظرفیت بالای مشهد در زمینه جذب توریست و گردشگر اشاره و بیان کرد: در بسیاری از شهرهای دنیا تئاتر یک جاذبه توریستی محسوب می شود و  مشهد هم می تواند از این 30 میلیون زائر و گردشگری که سالیانه به این شهر می آیند برای تئاتر استفاده کند.

وی ادامه داد:متأسفانه هنوز از این ظرفیت غافل هستیم و چنانچه روزی زیر ساخت ها برای جذب توریست به تئاتر مشهد فراهم شود، تئاتر این شهر رشد بی نظیری می کند.

حاتمی نژاد در خصوص قصه این تئاتر در حال جرا، گفت: «بازجویی ها» قصه چند زوج است که براثر اتفاقی در یک مهمانی، به کنکاش در زندگی یکدیگر می پردازند.

کارگردان تئاتر بازجویی ها در خصوص اسم این تئاتر، توضیح داد: متاسفانه امروزه خانواده ها زیاد داخل زندگی یکدیگر سرک می کشند حرف ما در این  تئاتر این است که معنای زندگی را گم کردیم و فقط مشغول بازجویی از یکدیگر هستیم.

وی در خصوص جزئیات کار بیان کرد: در این کار هشت بازیگر اصلی داریم که بازی یکسانی دارند، گروه ما از 20 خرداد ماه تا 20 شهریور به مدت سه ماه تمرین کرده و از 27 شهریور اجرای این کار را آغاز کردیم و اکنون یک ماه است که تئاتر را بر روی صحنه می بریم و با توجه به استقبال مخاطبان، احتمال تمدید اجرا نیز وجود دارد.

حاتمی نژاد با بیان اینکه نویسنده نمایشنامه بنده هستم، اضافه کرد: این کار برای اولین بار اجرا می شود و مدت آن 90 دقیقه است.

کارگردان تئاتر«بازجویی ها» در خصوص شرکت تئاتر در جشنواره ها، اظهار کرد: اکنون تمرکز ما بر روی اجرا است و برنامه ای در این خصوص نداریم.

وی با بیان اینکه سبک کار در«بازجویی ها» اجتماعی و جدی است، افزود: من و گروهم سال های بسیاری است که با هم کار می کنیم، دغدغه اصلی من معضلات اجتماعی بوده و نمی توانم به جامعه  خود بی تعهد باشم.

حاتمی نژاد خاطرنشان کرد: ما باید آیینه ای از جامعه باشیم، تا زمانی که یکدیگر را نقد نکنیم مشکلی حل نمی شود، برای حل مشکل باید آسیب را مطرح کرد، هنرمند به عنوان آدمی چراغ به دست باید معضلات را به مردم و مسؤولان   نشان دهد.

این کارگردان تئاتر با اشاره به وظیفه یک هنرمند در بازگو کردن مشکلات، متذکر شد: شما به عنوان رسانه و من به عنوان هنرمند باید جامعه را آسیب شناسی و معضلات را بازگو کنیم.

انتهای پیام/ 70061

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha