قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۹۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فناوری نانو تمام زندگی انسان را در آینده متحول می کند

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: فناوری نانو در کنار فناوری زیستی، فناوری اطلاعات و علوم شناختی به عنوان فناوری های همگرا تمام زندگی انسان را در آینده متحول می کند به طوری که نانوفناوری پرچمدار نوآوری بوده و تا ۲۵سال آینده از یک سهم چند صد میلیارد دلاری برخوردار خواهد شد.

فناوری نانو تمام زندگی انسان را در آینده متحول می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد رضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در گفت وگو با با بیان اینکه یکی از فناورهای نو ظهور فناوری نانو است، گفت:  فناوری نانو تکنولوژی در سال های اخیر توجه زیادی را در دنیا به خود معطوف ساخته و پیش بینی می شود این فناوری در کنار فناوری زیستی، فناوری اطلاعات و علوم شناختی به عنوان فناوری های همگرا تمام زندگی انسان را در آینده متحول کند.

* جهانی شدن در بازارهای فناوری های نوین

وی افزود: معتقدم با جهانی شدن روند تولید، مبادله و توزیع کالا، اهمیت کشورها به طور روزافزونی در بازار فناوری های نوین تعیین می شود. در این بازار جهانی، نانوفناوری پرچمدار نوآوری بوده و تا  ۲۵سال آینده از یک سهم چند صد میلیارد دلاری برخوردار خواهد شد.

* کشور وارد کاروان انقلاب سوم علمی صنعتی شده است

رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد:  فعالیت در حوزه فناوری در بخش نانو تکنولوژی باعث می شود کشور وارد کاروان جهانی انقلاب سوم علمی ـ صنعتی، شود، در واقع اقتصادکلان ملی از تولید تک محصولی به اقتصاد دانش محوری تغیر یافته و شرایط گذار کشور به جرگه کشورهای پیشرفته را مهیا می کند.

* هزار پایان نامه با موضوع فناوری نوین تولید شده است

زمانی تصریح کرد: با توجه به لزوم حرکت همگانی جامعه علمی نانو به سمت دستاوردهای فناورانه و جهت دستیابی کشور به فناوری های نوظهور آینده ساز، دانشگاه پیام نور همزمان با دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در ترویج و گسترش این علم برنامه ریزی و برنامه هایی اجرا کرده است به طوری که بالغ بر ۱۰۰۰ عنوان پایان نامه و مقاله با موضوعات فناوری نانو در این دانشگاه کار شده و در پایگاه داده های ستاد فناوری نانو ثبت شده است.

* برگزاری 3 جشنواره ملی نانو در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: ۴ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور جزء اساتید سرآمد فناوری نانو کشور هستند، این در حالی است که برای گسترش و ظهور استعدادهای فناوری نانو در دانشگاه سالانه چندین کارگاه آموزشی و کنفرانس با موضوعات نانو برگزار می شود به طوری که تا کنون ۳ جشنواره ملی نانو در این دانشگاه برگزار شده است.

* برتری 6 دانشجو در مسابقات فناوری نانو

وی  در پایان گفت: در اختتامیه نهمین جشنواره ملی مسابقات فناوری نانو که شهریور ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد ۶ دانشجوی این دانشگاه در بخش های مختلف توانستند عناوین برتر را کسب کنند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha