قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش هزینه های تولید مرغداران/ نرخ حمل ونقل بر قیمت تمام شده مرغ تأثیر می گذارد

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی از افزایش هزینه های تولید مرغداران در کشور خبر داد و گفت: رشد نرخ حمل ونقل بر قیمت تمام شده مرغ تأثیر می گذارد.

افزایش هزینه های تولید مرغداران/ نرخ حمل ونقل بر قیمت تمام شده مرغ تأثیر می گذارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی یوسف خانی در حاشیه اجرای طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در استان سمنان در گرمسار، درباره مشکلات مرغداران اظهار کرد: مرغداران با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می کنند و با شرایط حاکم بر تولید و بازار، تولید برای آنها به صرفه و با سود همراه نیست.

وی با اشاره به اینکه در پی گرانی نهاده های تولید که عموماً وارداتی هستند، قیمت تمام شده محصول بسیار بالا رفته است، تصریح کرد: مازاد تولید مرغ در کشور داریم و در طرف مقابل با توجه به عرضه بالا، تقاضای زیادی اتفاق نیفتاده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: در بازه ای، تقاضا از طرف مردم برای خرید مرغ پایین آمد و این باعث شد تا قیمت مرغ هم تا حدودی کاهش پیدا و مرغداران و تولیدکنندگان را دچار ضرر و زیان های زیادی کند.

یوسف خانی در پاسخ به این سؤال که اعتقاد مرغداران بر عملی نشدن وعده های دولت است و نظر شما در این باره چیست، تأکید کرد: پاسخ این سؤال را باید از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی جویا شوید تا ببینیم واقعاً دولت به وعده های که داده، عمل کرده است یا خیر؛ اما حتماً صحت دارد که تولیدکنندگان و مرغداران عنوان می کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان مصرف و تقاضا در شرایط فعلی باید به گونه ای تنظیم شود که تولید مرغ مازاد بر مصرف نداشته باشیم، تصریح کرد: به طور کلی در طول سال، حدود ۳۰ درصد مازاد بر مصرف تولید داریم.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه هزینه های حمل ونقل بالا رفته است، اضافه کرد: کامیون داران نسبت به نرخ کرایه هایشان اعتراض دارند و تا 30 درصد کرایه های آنها افزایش یافته است.

یوسف خانی با تأکید بر اینکه افزایش نرخ حمل ونقل بر قیمت تولید تأثیر داشته است، افزود: این مسأله بالابرنده قیمت تمام شده تولید است.

وی با اشاره به اینکه قیمت خدمات همه بخش ها افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: از نرخ حمل ونقل کامیون ها گرفته تا نهاده ها افزایش یافته و برعکس قیمت فروش تولیدکننده مرغ پایین آمده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی اظهار کرد: این اتفاق ناخوشایند، تولیدکنندگان را درگیر خسارت و زیان های سنگین کرده است.

؛ اجرای طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در ۱۴ استان به طور هم زمان آغاز شده است و در این طرح، ۳۸ کشتارگاه به خط دو تولید کیفی مجهز شدند؛ طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ در استان سمنان نیز اجرایی می شود.

انتهای پیام/۶۷۰۳۴/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha