قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۸۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رایزنی پامپئو با استرالیایی ها در خصوص عملیات ترکیه در سوریه

وزیر خارجه آمریکا و مقام های ارشد استرالیا در گفت وگوی تلفنی به بررسی آخرین تحولات منطقه به ویژه حمله ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه پرداختند.

رایزنی پامپئو با استرالیایی ها در خصوص عملیات ترکیه در سوریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با نخست وزیر و وزیر امور خارجه استرالیا در مورد حمله نظامی ارتش ترکیه به شمال شرقی سوریه  تلفنی گفت وگو کرد.

به نوشته وبگاه «وزارت خارجه آمریکا» «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه با «اسکات موریسون» نخست وزیر و «ماریز پین» وزیر خارجه استرالیا در مورد عملیات نظامی یک جانبه ترکیه در منطقه به رایزنی پرداخت. وزیر خارجه آمریکا و مقام های ارشد استرالیا در این گفت وگو نسبت به عملیات نظامی جدید ترکیه و  پیامدهای احتمالی آن بر امنیت منطقه ابراز نگرانی کردند. 

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه یکشنبه هفته گذشته از عملیات نظامی قریب الوقوع علیه کردهای شمال شرقی سوریه خبر داد. با آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، وزارت دفاع ترکیه نیز با صدور بیانیه ای بامداد پنجشنبه (۱۸ مهر ماه) مدعی شد ۱۸۱ موضع را در شمال سوریه مورد حمله قرار داده است که آمار و ارقام منتشر شده حکایت از کشته و زخمی شدن ۱۴ غیرنظامی دارد. (جزئیات بیشتر)

وزیر امور خارجه آمریکا در این گفت وگو از نخست وزیر و وزیر خارجه استرالیا بابت اتخاذ مواضع علنی در زمینه حمله ترکیه تشکر و قدردانی کرد.

نخست وزیر استرالیا در ساعات گذشته ضمن ابراز نگرانی عمیق از اقدام ترکیه گفت که احتمال تقویت مجدد داعش وجود دارد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha