قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۸۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیش بینی تولید 500 تن کلزا در شهرستان فامنین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین از پیش بینی تولید 500 تن کلزا در این شهرستان خبر داد.

پیش بینی تولید 500 تن کلزا در شهرستان فامنین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جعفر کاویانی دلشاد امروز در همدان با بیان اینکه تاکنون 240 هکتار دانه روغنی در فامنین کشت شده است اظهار کرد: برای کشت آن 300 هکتار قرارداد بسته شده اما تاکنون در 240 هکتار کشت شده است.

وی با بیان اینکه 15 هکتار از مزارع کشت کلزا با بیمه قرارداد بسته اند افزود: بقیه کشاورزان هم در حال عقد قرارداد بیمه هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین با بیان اینکه سال گذشته در سطح 220 هکتار از مزارع شهرستان کلزا کشت شد ادامه داد: سال گذشته 250 تن کلزا از مزارع برداشت شد اما امسال با میانگین عملکرد 2.5 تن در هکتار پیش بینی می شود 500 تن تولید شود.

وی با بیان اینکه کشاورزان به سختی به انجام کشت کلزا رضایت می دهند بیان کرد: طی سه سال گذشته برداشت کشاورزان کلزاکار مناسب نبود و میانگین تولید یک تن و 200 کیلو در هر هکتار بود بنابراین کشاورزان زیاد برای کشت این محصول استقبال نمی کنند.

کاویانی دلشاد با بیان اینکه کسانی که از گذشته کلزا کشت کرده اند همیشه اقدام به کشت می کنند ادامه داد: کشاورزان جدید به سختی به سمت کشت این محصول می آیند و بیشتر به دنبال کشت چغندر قند، یونجه و کشت های راحت تر و بدون ریسک هستند.

وی با بیان اینکه برای کشت کلزا چندین دوره آموزشی برای کشاورزان برگزار کرده ایم افزود: در صورت خوب بودن برداشت در کشت جدید برای سال آینده میزان آن بیشتر خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی فامنین با بیان اینکه کشاورزان با کشت کلزا آشنایی کافی را ندارند از این رو ریسک نمی کنند تصریح کرد: کشاورزان به دلیل آشنایی با کشت محصولاتی مانند گندم و جو بیشتر تمایل به کشت این نوع محصولات دارند.

وی به خرید تضمینی کلزا اشاره کرد و با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی کلزا برای هر کیلو 3 هزار و 450 تومان بوده است ادامه داد: 250 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده و کل مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.

انتهای پیام/89045/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha