قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۸۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

27 درصد مردم تهران گرفتار اختلالات روان هستند

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 27 درصد مردم تهران از اختلالات روان رنج می برند، گفت: بزودی مدیریت شهری در 3 فاز برنامه ارتقاء سلامت روان شهروندان را اجرایی می کند.

27 درصد مردم تهران گرفتار اختلالات روان هستند
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: کاهش خشونت خانگی و خشونت شهری، کاهش استرس و اضطراب و نشاط بیشتر افراد به ویژه کودکان از اهداف راه اندازی کمپین سلامت روان است.

 

خداکرمی با بیان اینکه شهروندان تهرانی نسبت به مردم شهرهای دیگر بیشتر در معرض استرس، آلودگی هوا، ترافیک و معضلات محیط زیستی هستند، گفت: در کنار این موضوعات شرایط اجتماعی، سیاسی و اقتصادی استرس پایتخت نشینان را بیشتر کرده و بر همین اساس راه اندازی کمپین سلامت روان می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

 

تبلیغ سلامت روان در بیلبورد های شهری
وی بیان داشت: این کمپین در سه فاز اجرایی می شود و هدف آن ارتقاء سلامت شهروندان است. فاز نخست آن حساسیت زایی بوده و سبب می شود مردم حواس شان به سلامت روان خود و اطرافیانشان باشد. بر همین اساس شعارهایی در سطح بیلبوردهای شهری، مترو، اتوبوس و تاکسی درج خواهد شد و مردم از این طریق حساس باشند که به موضوعات سلامت روان خود و خانواده هایشان توجه کنند.
این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: فاز دوم این برنامه عملیاتی شدن موضوع است که از طریق آموزش های چهره به چهره در سرای محله و ساخت انیمیشن صورت می گیرد فاز سوم آن نیز به صورت تدریجی اجرایی خواهد شد و طی یکسال کاهش خشونت و افزایش احساس تعلق به محله و منطقه را می تواند به همراه داشته باشد.

 

وقوع بیش از 240 هزار نزاع طی سال گذشته
خداکرمی با اشاره به اینکه بر اساس آمارها سال گذشته بیش از 240 هزار دعوا منجر به مراجعه و معاینه در مراکز پزشکی قانونی شده است، گفت: این در حالی است که بسیاری از آمارها نیز ثبت نمی شود و یا مراجعه ای صورت نمی گیرد که خشونت های کلامی و خانوادگی می تواند از این دسته باشد.
به گفته وی، آسیب های اجتماعی بزرگ منشأ مشکلات روحی و روانی است و به طور مثال افسردگی می تواند سبب اعتیاد و یا اعتیاد سبب افسردگی شود که این موضوع سبب آزار روح و روان خانواده ها خواهد شد.بنابر این باید تلاش کنیم که در کنار توجه به سلامت جسمی مردم از نظر بیماری های روانی نیز اقدامات لازم را انجام دهیم و زمانی که مردم احساس می کنند که ذهن و روان آنها درد می کند اقدام لازم را برای درمان انجام دهند.

 

اعتماد به نفس تهرانی ها بیشتر می شود
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای وزارت بهداشت حدود 27 درصد مردم تهران ذهن و روان آنها درد می کند و به نوعی درگیر اختلالات خلقی، شخصیتی و روانشناختی است، گفت: این در حالی است که حتی اگر فرد اختلال شناخته شده روانی نداشته باشد استرس و اضطراب محیط به نوعی روان آن را درگیر می کند لذا همه باید به این موضوع توجه کنیم.

 

خداکرمی گفت: نشانه سلامت کامل روان انسان این است که از زندگی خود راضی باشد و احساس تعلق به کشور، منطقه زندگی داشته باشد یا رضایت از شغلش حاصل شده باشد که هر چند این مسئله خیلی ایده ال نیست ولی باید تمرین کرد که افراد خود را تغییر دهند و قدرت سازگاری با محیط بیشتر شود که کمیته سلامت و شهرداری و شورای شهر برنامه هایی جهت ارتقاء سلامت روان مردم جهت کاهش خشونت و افزایش اعتماد به نفس و احساس تعلق محلی و ... را در دستور کار قرار داده است.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha