پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۷۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نظارت بر کشتار ۹ میلیون و ۷۴۱ هزار طیور در زنجان

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: کارشناسان این اداره کل بر کشتار ۹ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۱۱۵ طیور در سال جاری نظارت کرده اند.

نظارت بر کشتار ۹ میلیون و ۷۴۱ هزار طیور در زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد باقر حاج کاظمی امروز در زنجان اظهار کرد: کنترل و نظارت بهداشتی بر کشتارگاه های زنجان به صورت مستمر توسط دامپزشکی انجام می شود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری بر کشتار ۹ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۱۱۵ طیور نظارت شده است، افزود: وزن لاشه های سالم این کشتارها ۲۲ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۸۵۴ کیلوگرم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تعداد لاشه های ضبطی کشتار طیور در سال جاری ۶۹ هزار و 614 قطعه بوده است، خاطر نشان کرد: وزن این لاشه ها ۱۳۰ هزار و ۸۰۵ کیلوگرم بوده است.

حاج کاظمی با بیان اینکه در سال جاری ۲ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۵۶۴ اندام طیور ذبح شده در زنجان ضبط شده است، ادامه داد: وزن این اندام ها ۱۵۹ هزار و ۸۶۷ کیلوگرم است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۶۸۸ رأس گوسفند در سال جاری در زنجان کشتار شده است، عنوان کرد: وزن لاشه های سالم ۲۵۴ هزار و ۵۹۷ کیلوگرم است.

وی ادامه داد: وزن لاشه های ضبطی کشتار طیور در سال جاری ۲ هزار و ۳۷۰ کیلوگرم و یک هزار و ۲۸ کیلوگرم وزن اندام های ضبط شده است.

 

*کشتار ۶ هزار و ۶۸۹ رأس گاو و گوساله در زنجان

حاج کاظمی از کشتار یک هزار و ۶۶۷ رأس بز در زنجان در سال جاری خبر داد و گفت: وزن لاشه های سالم کشتارها ۳۰ هزار و ۱۴۵ کیلوگرم، وزن لاشه های ضبطی ۲۹ کیلوگرم و یک هزار و ۲۸ کیلوگرم وزن اندام های ضبط شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به کشتار ۶ هزار و ۶۸۹ رأس گاو و گوساله در زنجان طی سال جاری بیان کرد: یک میلیون و ۵۵۱ هزار و ۳۴۸ کیلوگرم وزن لاشه های سالم، ۱۶ هزار و ۲۳۴ کیلوگرم وزن لاشه های ضبطی و ۱۵ هزار و ۸۴ کیلوگرم وزن اندام های ضبطی کشتار گاو و گوساله در ۶ ماهه نخست سال جاری است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha