قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۸۷۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| لایحه حل مشکل ترافیک خیابان احمد آباد توسط سازمان نظام پزشکی ابطال شد

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت:یک لایحه به شورای اسلامی شهر مشهد دادیم مبنی بر اینکه اگر منزل مسکونی تبدیل به مطب شد، با اخذ مبلغی به عنوان جریمه از پزشکان، موضوع را مدیریت کنیم تا در زمان مراجعه برای پروانه اطلاعات صحیح به شهرداری بدهند اما سازمان نظام پزشکی آن را در دیوان عدالت اداری ابطال کرد!

فارس من| لایحه حل مشکل ترافیک خیابان احمد آباد توسط سازمان نظام پزشکی ابطال شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، ترافیک و نبود جای پارک خودروها، از جمله مشکلاتی است که شهروندان مشهدی و مسافران در هنگام مراجعه به مطب ها و مراکز پزشکی خیابان احمد آباد با آن آشنا هستند.

مخاطبان فارس من هم این دغدغه را با عنوان «مشکل ترافیک انتهای احمدآباد مشهد را حل کنید» با ما در میان گذاشتند و خواستار پیگیری موضوع شدند.

در مشهد این مشکل را ابتدا با معاون عمران و ترافیک شهرداری مشهد در میان گذاشت و نظر وی را جویا شد.

مصوبه شورای شهر برای کنترل ترافیک احمدآباد توسط نظام پزشکی باطل شد

خلیل الله کاظمی در مشهد گفت: یکی ازمشکلاتی که در بحث ترافیک خیابان احمدآباد وجود دارد و آن را بغرنج کرده، قانونی است که بر اساس آن پزشکان می توانند در کاربری های مسکونی هم مطب ایجاد کنند.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: همین موضوع باعث شده زمانی که پزشکان، برای پروانه مراجعه می کنند درخواست پروانه مسکونی داشته باشند، ما هم بر اساس پروانه مسکونی به آنها پاسخ می دهیم و زمانی که آن ملک را تبدیل به مطب می کنند، مشکلاتی از قبیل جای پارک، ترافیک و نبود سرویس بهداشتی برای مراجعان پدید می آید.

وی به اقدام عملی شهرداری هم در این مورد اشاره و اظهار کرد: یک لایحه به شورای اسلامی شهر مشهد دادیم مبنی بر اینکه اگر منزل مسکونی تبدیل به مطب شد، با اخذ مبلغی به عنوان جریمه از پزشکان، موضوع را مدیریت کنیم تا در زمان مراجعه برای پروانه اطلاعات صحیح به شهرداری بدهند.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد از ناکامی این مصوبه خبر داد و گفت: بعد از تصویب این لایحه در شورای شهر مشهد، سازمان نظام پزشکی آن را در دیوان عدالت اداری ابطال کرد و الان همان روال بیمار وجود دارد، یعنی پزشکان از شهرداری پروانه مسکونی می گیرند اما تبدیل به مطب میکنند، ما هم می دانیم اما به لحاظ قانونی نمی توانیم کاری بکنیم.

کاظمی به هدف و محل مصرف این جریمه ها هم اشاره کرد و گفت: جریمه سنگینی که برای پزشکان متخلف در نظر گرفته بودیم به این دلیل بود که از طرفی اثر بازدارندگی داشته باشد و از سوی دیگر برای احداث پارکینگ و زیرساخت هایی از این قبیل هزینه شود تا مراجعان و مردم ان منطقه کمتر دچار زحمت شوند.

وی چاره این کار را در همکاری نظام پزشکی مشهد عنوان و تصریح کرد: نظام پزشکی باید یک محدودیتی برای صدور پروانه مطب در منطقه پرترافیک شهر مانند خیابان های عارف، پرستار و محتشمی در نظر بگیرد تا از گسترش بییشتر این مشکل جلوگیری شود.

پیشنهادات زیادی را برای حل معضل ترافیک خیابان احمدآباد ارائه کرده ایم

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد هم درمشهد گفت: سازمان نظام پزشکی و همکاران پزشک از اختصاص کانون هایی برای ایجاد مطب و ارایه خدمات پزشکی در جهت کاهش ترافیک در خیابان احمدآباد استقبال می کند، ما هم پیشنهادات زیادی را برای حل این معضل ارایه کرده ایم.

علی بیرجندی نژاد افزود: لازم است شهرداری شرایط لازم را برای این موضوع در نظر بگیرد، شهرک دانش و سلامت در تملک دانشگاه علوم پزشکی است و بعید می دانم این ملک را در اختیار بخش خصوصی قرار دهند، در عین حال اگر شرایط واگذاری داشته باشد سازمان نظام پزشکی از آن استقبال می کند.

وی به تاثیر مراکز درمانی بزرگ و متعدد در محدوده خیابان احمدآباد بر ترافیک این منطقه هم اشاره و اظهار کرد:2 مرکز از بزرگترین مراکز درمانی خراسان رضوی یعنی بیمارستان های قائم(عج) و امام رضا(ع) در حوالی میدان تقی آباد و ابتدای خیابان احمدآباد قرار دارند و همین موضوع باعث می شود پزشکان به خاطر وابستگی به خدمات داخل این دو مرکز، اقبال بیشتری به این محدوده شهر داشته باشند.

بیرجندی نژاد ادامه داد: بیمارستان های 17شهریور، مهر و پاستور هم در همان حوالی هستند که خود این موضوع هم مزید بر علت و باعث بروز مشکلاتی مانند ترافیک و نبود جای پارک برای خودروها می شود که مدیریت شهری باید برای آن هم چاره ای بیاندیشد.

در مرحله بعد، موضوع را از نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی هم پیگیری کرد.

حل معضل ترافیک احمدآباد نیاز به طرح کارشناسی دارد

امیرحسین قاضی زاده هاشمی  با تایید مشکل ترافیک در خیابان احمدآباد مشهد، گفت: زمانی که این قانون وضع شد و اجازه تاسیس مطب در ساختمان های با کاربری مسکونی به پزشکان داده شد، منازل معمولا یک یا دو طبقه و دارای حیاط بودند و به این شکل متراکم و آپارتمانی نبود، قاعدتا مشکلاتی از این قبیل هم ایجاد نمی کرد، الان این موضوع نیاز به وضع قوانین جدید دارد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید یک کار کارشناسی انجام دهد و با نیازسنجی دقیق آن را به مجلس ارایه کند، این لایحه می تواند در قالب ممنوعیت کار در کاربری مسکونی، ضرورت اخذ کاربری تجاری، تامین پارکینگ یا حتی جریمه ارایه شود.

وی به طرح های عقیم گذشته هم در این مورد اشاره و اظهار کرد: طرح های خیلی ناقصی از طرف نمایندگان و شورای عالی استانها در این زمینه قبلا به مجلس ارائه شده، اما به سرانجامی نرسید چرا که بدون مطالعات کارشناسی و ارایه مدل جایگزین و صرفا با هدف کسب درآمد برای شهرداری ها بود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه این طرح ها با هدف حل مشکل نبود،افزود: طبق آن طرح ها، پزشکان مجاز بودند در کاربری های مسکونی مطب ایجاد کنند و فقط باید جریمه شان را به شهرداری پرداخت می کردند!

وی خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشید که اگر جریمه ای برای این موضوع در نظر گرفته شود، این جریمه نه از جیب پزشکان که به طور غیر مستقیم از جیب مردم پرداخت می شود، چرا که وقتی هزینه ای به یک صنف تحمیل شود آن را با افزایش بهای خدمات جبران می کند و باز هم در این بین مردم هستند که باید متحمل حق ویزیت های گران تر شوند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت: این موضوع باید به یک ترتیبی حل شود که منجر به افزایش هزینه های مردم نشود.

به نظر می رسد معضل ترافیک خیابان احمدآباد مشهد بعد از سال ها بی نظارتی، حالا تبدیل به کلاف سردرگمی شده که مسؤولان از حل آن عاجز و بیماران و ساکنان منطقه از آن در عذابند؛ شکل گیری اراده ای واحد بین دستگاه های متولی، به جای فرافکنی چاره این مشکل است، اما کی و کجا این وفاق شکل بگیرد معلوم نیست...

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha